Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Medale SMS Stal Mielec w wojewódzkim finale turnieju "Z Orlika na Stadion"

  • Źródło: SMS STAL MIELEC

Przez dwa dni uczniowie mieleckiej szkoły sportowej SMS Stal Mielec rywalizowali w finałach wojewódzkich turnieju "Z Orlika na Stadion". Podopieczni trenera Radosława Sekuły, aby zagrać w Przemyślu musieli pokonać wcześniej etapy powiatowe i regionalne tych rozgrywek. Sam turniej to najnowsza inicjatywa Polskiego Związku Piłki Nożnej rozgrywana w każdym powiecie i każdym województwie, mająca na celu selekcję najbardziej uzdolnionej piłkarsko młodzieży.

Do finałów wojewódzkich zakwalifikowało się po osiem najlepszych drużyn w każdej kategorii wiekowej. I tak w roczniku 2012 najlepsi okazali się zawodnicy Stali Rzeszów, którzy po bardzo ciężkim i wyrównanym boju okazali się lepsi od mieleckich "Orłów" wygrywając w finale 2:1. Podium uzupełniła drużyna z Jarosławia.

​W kategorii 2011 po awansie z grupy, mielczanie w półfinale musieli uznać wyższość ponownie Stali Rzeszów, gdzie ulegli 0:2, by porażkę osłodzić sobie wysokim zwycięstwem w meczu o brąz z drużyną z Krosna. Finał to jednostronne widowisko w którym Stalowcy rozbili drużyną z Przemyśla, aż 12:0.

​W obu kategoriach najlepszymi bramkarzami finałów uznano goalkeeperów z Mielca, odpowiednio Szymona Padykułę Jakuba Mazgaja. Zajęcia specjalistyczne w SMS Stal Mielec, prowadzi z nimi trener Robert Mazur.

​W nagrodę od PZPN, medaliści turnieju w tym obie ekipy Piłkarskich Nadziei z SMS Stal Mielec pojadą do Warszawy na listopadowy mecz Ligi Narodów, Polska - Szkocja na Stadionie Narodowym.

​"Co tu dużo mówić, cieszy nas dobra gra, chociaż pozostaje mały niedosyt'. - komentuje trener Sekuła, a dyrektor sportowy SMS Stal Mielec, Paweł Mrozik, zaprasza wszystkich chętnych do spróbowania się i umówienia na trening w jednej ze szkolnych drużyn.

​skład srebrnych medalistów - rocznika 2012: Bendryczek, Hyjek, Jeleń, Kopeć, Padykuła, Świątek, Tęcza, Trzpis, Weryński, Witek oraz trener Radosław Sekuła​

​skład brązowych medalistów - rocznika 2011: Faraś, Jakubus, Kopeć, Mazgaj, Pasko, Sekuła, Stec, Strączek, Szpala, Ziobroń i trener Radosław Sekuła



Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawy płaskorzeźby Tadeusza Płeszki „Historia polskiego orła” Wernisaż wystawy płaskorzeźby Tadeusza Płeszki „Historia polskiego orła” Wernisaż wystawy płaskorzeźby Tadeusza Płeszki „Historia polskiego orła” – 8 listopada, godz. 18, Galeria ESCEK Domu Kultury SCK.Organizator – Dom Kultury SCK.Wstęp wolny. * * *Tadeusz Płeszka od ponad 50 lat tworzy płaskorzeźby w drewnie lipowym. Jego ulubionym tematem są polskie orły. Orla kolekcja zawiera 30 płaskorzeźb niepolichromowanych. W sumie artysta stworzył około 100 prac o różnorodnej tematyce Tadeusz Płeszka urodził się w 1936 roku w Skopaniu, w powiecie tarnobrzeskim. Od 1960 do 1993 roku pracował w WSK Mielec. Żonaty, dwoje dzieci - córka i syn. Od 31 lat na emeryturze.Początków swojej pracy artystycznej upatruje w dzieciństwie. Jako mały chłopiec robił z drewna zabawki. To zamiłowanie do rzeźbienia w drewnie lipowym ujawniło się ze zdwojoną siłą w latach siedemdziesiątych. Płaskorzeźba stały się jego prawdziwą pasją. Z czasem został profesjonalnym rzeźbiarzem.Dziełem jego życia jest kolekcja orłów zatytułowana: „Godło państwowe Polski w rozwoju historycznym". Zdaniem artysty, temat orła pojawił się w jego działalności artystycznej z powodu fascynacji godłem państwowym. Uważa, że tworząc orły, wypełnia pewną misję patriotyczną. Rzeźbienie tej kolekcji zajęło artyście 10 lat życia. Tworzył ją niejako „po godzinach”, bo wówczas pracował jeszcze zawodowo. Pierwszy orzeł pochodził z denara Bolesława Chrobrego z początku XI wieku, trzydziesty - to godło obecnej Rzeczypospolitej. W jego dorobku artystycznym znajdują się prace o różnej tematyce: sceny rodzajowe, krajobrazy, herby miast polskich, motywy kwiatowe, maski, sceny religijne, postacie wiejskie, sceny z życia wsi, sceny myśliwskie.Jego prace, a zwłaszcza historię orła polskiego, eksponowano przy różnych okazjach, podczas świąt państwowych, kiermaszów, wizyt Polonii, uroczystości organizowanych przez instytucje społeczno-polityczne. Jego dorobek jest prezentowany corocznie w Muzeum Regionalnym w Mielcu, w Domu Kultury SCK, w gminnych ośrodkach kultury. Za swoją działalność twórczą został odznaczony odznaką „Zasłużony Działacz Kultury”. Artysta podkreśla, że jego prace są w posiadaniu wybitnych osobistości. „Madonnę” Jana Płeszki otrzymał Jan Paweł II, a herb Mielca spod dłuta artysty - prezydent Lech Wałęsa. Prace artysty trafiły do Kanady, USA, Francji, Niemiec, Włoch, Anglii, Rosji, Węgier, Japonii, Ukrainy, Czech i Słowacji. Jego kolekcja orłów była wystawiana w 1996 roku na międzynarodowych targach w szwajcarskiej Bazylei. Płaskorzeźby artysty pokazano w Teleexpresie, a także w TVP Kraków i TVP Rzeszów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.11.2024
Badanie Osteoporozy w Mielcu już jutro! Badanie Osteoporozy w Mielcu już jutro! Mobilna pracownia densytometryczna – OSTEOBUSZapisy telefonicznie 512 351 600.Cena jednego badania wynosi 60 złotychDiagnostykę przeprowadzi personel MD Multi Diagnostica z Krakowa.Nie jest wymagane skierowanie od lekarza!Osteoporoza jest chorobą dotykającą coraz większej liczby osób w naszym kraju. Cierpi na nią około 2,7 miliona ludzi. Rozwija się bezobjawowo. Powoduje zmiany w strukturze kości, przez co są coraz słabsze oraz bardziej podatne na złamania. Najczęściej zapadają na nią kobiety po menopauzie. Według statystyk na osteoporozę choruje co trzecia kobieta po 50 roku życia. Nie jest to jednak wyłącznie choroba kobiet - zapadają na nią również mężczyźni, a także osoby młode. W osteobusie powinny zbadać się także osoby palące papierosy, pijące duże ilości kawy, alkoholu, ale również spożywające zbyt mało przetworów mlecznych.Densytometria jest podstawowym badaniem, które umożliwia rozpoznanie osteoporozy, również w jej stadium bezobjawowym, czyli przed złamaniem kości, czy kręgosłupa. Metoda ta precyzyjnie mierzy masę kostną - z dokładnością do 1%. Jest to rodzaj badania wykorzystującego niewielkie dawki promienia rentgenowskiego. O wiele niższe niż przy klasycznym zdjęciu rentgenowskim klatki piersiowej, czy kości. Eksperci podkreślają, iż wyniki mogą sygnalizować konieczność uzupełnienia witaminy D3 oraz wapnia w diecie.Badanie jest bezbolesne. Polega na radiologicznym pomiarze tkanki kostnej z kręgosłupa lędźwiowego lub szyjki kości udowej. Nie trzeba się do niego przygotowywać. Trwa zaledwie kilka minut. Konieczne jest jedynie zdjęcie biżuterii oraz metalowych elementów. Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia pomiaru jest ciąża.ZAPRASZAMY NA BADANIA.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.11.2024
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 10°CMiasto: Mielec

Ciśnienie: 1033 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test