Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Lovelas 2024. Rekordowa edycja pełna emocji w Puszczy Sandomierskiej

W miniony weekend, 22-23 listopada, na malowniczych trasach Puszczy Sandomierskiej odbyła się kolejna edycja Lovelasa – wyjątkowego wydarzenia biegowego, które przyciągnęło rekordową liczbę uczestników z całej Polski. Organizatorzy, na czele ze stowarzyszeniem Zabiegani Mielec, po raz kolejny stanęli na wysokości zadania, zapewniając uczestnikom niezapomniane wrażenia.

Biegi odbyły się na czterech dystansach: 10 km (Dycha Van Berde oraz Jaśnie Pana Nordic Dyszka dla miłośników nordic walking), 25 km (LoveLas), 50 km (Bardzo LoveLas) oraz 100 km (Seta z LoveLasem – ultramaraton). Każdy z biegów zgromadził biegaczy o różnych poziomach zaawansowania, co przełożyło się na niezwykłą atmosferę wzajemnego wsparcia i sportowej rywalizacji.

Rekord frekwencji i wysoka jakość organizacji

Lovelas 2024 okazał się wyjątkowy nie tylko ze względu na rekordową liczbę uczestników, ale także pod względem organizacyjnym. Organizatorzy zadbali o każdy szczegół: od precyzyjnego oznaczenia tras, przez dobrze zaopatrzone punkty żywieniowe, aż po sprawną obsługę biura zawodów. Dzięki temu wydarzenie zyskało uznanie uczestników, którzy nie szczędzili pochwał.

Chociaż drobne potknięcia zawsze się zdarzają, w tym roku były one marginalne. Zawodnicy niemal jednogłośnie podkreślali, że trasy były znakomicie oznaczone, co minimalizowało ryzyko zagubienia. Kilkanaście przypadków wydłużenia trasy przez uczestników wynikało głównie z chwilowego braku uwagi lub podążania za innymi zawodnikami.

 Zależy nam na tym, aby każdy czuł się u nas dobrze zaopiekowano. Chociaż sami widzimy, co możemy poprawić, najważniejsze jest to, by zawodnicy nie odczuwali żadnych trudności. To dla nas największa satysfakcja – podkreślali organizatorzy.

Wyjątkowe historie uczestników

Lovelas to nie tylko sportowa rywalizacja, ale także niezwykłe historie biegaczy, którzy podejmują wyzwanie, by sprawdzić swoje możliwości. W ultramaratonie na 100 km wielu zawodników osiągnęło swoje życiowe rekordy. Jednym z uczestników był debiutant na tak długim dystansie, który mimo zejścia z trasy na 74. kilometrze zapowiedział, że wróci za rok, by zmierzyć się z pełnym wyzwaniem.

Krótsze dystanse, takie jak 25 km i 50 km, również cieszyły się dużą popularnością. Z kolei na trasie 10 km wielu amatorów biegania po raz pierwszy miało okazję zmierzyć się z leśnymi ścieżkami Puszczy Sandomierskiej.

Pogoda okazała się sprzymierzeńcem zawodników. Lekki chłód i suche warunki stworzyły niemal idealne warunki do biegu. – Puszcza o tej porze roku wygląda przepięknie, a świeże powietrze i delikatny mróz dodały wydarzeniu niepowtarzalnego klimatu – podkreślali uczestnicy.

Całoroczna praca kluczem do sukcesu

Lovelas to wynik nie tylko kilku dni intensywnej organizacji, ale całorocznej pracy zespołu Zabieganych Mielec. Stowarzyszenie regularnie angażuje się w biegowe życie Polski, organizując punkty żywieniowe na innych imprezach biegowych, uczestnicząc w wydarzeniach partnerskich oraz promując swoje działania na charytatywnych biegach i festiwalach biegowych.

Nasza obecność na biegach partnerskich pozwala nam budować zaufanie i rozpoznawalność. Nie jesteśmy widoczni tylko raz w roku podczas Lovelasa, ale przez cały czas, co procentuje coraz większym zainteresowaniem naszym wydarzeniem – tłumaczyli organizatorzy.

Plany na przyszłość

Organizatorzy podkreślają, że Lovelas pozostaje dla nich priorytetowym wydarzeniem, choć nie planują na razie powrotu do formatu „Czterech Pór Roku”, który zakładał organizację imprez w różnych porach roku. Jak przyznają, jedno wydarzenie o tak dużym rozmachu jest dla nich wyzwaniem, które wymaga odpowiedniego przygotowania logistycznego, a także dbałości o to, by pozostało źródłem satysfakcji zarówno dla nich, jak i ich rodzin.

Organizacja Lovelasa musi przede wszystkim sprawiać nam radość i być źródłem dumy. Nie chcemy, by stało się to obowiązkiem czy obciążeniem. Ważne jest również, aby budżet imprezy był odpowiednio zbilansowany, co pozwala nam rozwijać inne działania naszego stowarzyszenia – wyjaśnili organizatorzy.

Lovelas 2024 to kolejny dowód na to, że Mielec stał się ważnym punktem na mapie polskich biegów terenowych. Urokliwe trasy Puszczy Sandomierskiej, doskonała organizacja i rosnące zainteresowanie biegaczy gwarantują, że kolejne edycje będą równie udane. Do zobaczenia za rok!


 

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
„Opowiem Ci o Sprawiedliwych” - projekcja koncertu beatyfikacyjnego „Sprawiedliwi  z Markowej” „Opowiem Ci o Sprawiedliwych” - projekcja koncertu beatyfikacyjnego „Sprawiedliwi z Markowej”  „Opowiem Ci o Sprawiedliwych” - projekcja koncertu beatyfikacyjnego „Sprawiedliwi z Markowej”, spotkanie z współautorem książki „Błogosławiony Józef Ulma. Opowieść pisana życiem”, wystawa – 23 listopada, godz. 18, Sala Kameralna Domu Kultury SCK.W tym roku przypada 80. rocznica zamordowania rodziny Ulmów, mieszkańców Markowej na Podkarpaciu. Małżeństwo Ulmów wraz z siedmiorgiem dzieci zostało rozstrzelane przez żandarmerię niemiecką za ukrywanie Żydów z rodzin Goldmanów, Didnerów i Grünfeldów. Ulmowie są symbolem tych wszystkich, którzy oddali życie za pomoc Żydom prześladowanym przez Niemców. Sejm RP ustanowił rok 2024 Rokiem Rodziny Ulmów.Program wydarzenia pod nazwą „Opowiem Ci o Sprawiedliwych” składa się z trzech części. Pierwszą z nich jest projekcja niepowtarzalnego koncertu beatyfikacyjnego „Rodzina Ulmów - Sprawiedliwi z Markowej”, w którym wystąpili m.in. bracia Golcowie, Piotr Rubik, Andrzej Lampert, Izabela Szafrańska oraz Abraham Frid z Nowego Jorku. Koncert, na który zapraszał papież Franciszek, prezentowany był m.in. w Rzymie. Drugim elementem wydarzenia będzie spotkanie autorskie z księdzem Pawłem Tołpą, współautorem książki „Błogosławiony Józef Ulma. Opowieść pisana życiem”. Mielczanie będą mogli także obejrzeć wystawę pod tytułem „Rodzina Ulmów. Honorując Sprawiedliwych”, autorstwa Mirosława Nizio – projektanta Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II Wojny Światowej, którą prezentowano na Papieskim Uniwersytecie Urbaniana w Rzymie. W trakcie wydarzenia zostanie wręczony medal im. Rodziny Ulmów „Ratującym życie”. Dodatkowo prelekcję pod tytułem „Mieleccy Sprawiedliwi” wygłosi dr Jerzy Skrzypczak, zastępca dyrektora SCK ds. Muzeum Regionalnego w Mielcu. Wstęp – bezpłatne wejściówki w kasie kina Galaktyka (dni robocze od godziny 12:00, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna), sala widowiskowa Domu Kultury SCK. Data rozpoczęcia wydarzenia: 23.11.2024
Dom Kultury SCK w Mielcu zaprasza na nowy, autorski, spektakularny musical „NieUdacznicy” Dom Kultury SCK w Mielcu zaprasza na nowy, autorski, spektakularny musical „NieUdacznicy” Już 8 grudnia odbędzie się premiera musicalu „NieUdacznicy”, najnowszej produkcji Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. Spektakl ten, będący kolejnym projektem taneczno-muzycznym po takich hitach jak „Hakuna Matata – Chwytaj Dzień”, „W tym roku Świąt nie będzie” oraz „Siostrzyczki”, oparty jest na autorskim scenariuszu i obiecuje moc niezapomnianych wrażeń.Za produkcję odpowiada Dom Kultury SCK, a w zespole kreatywnym pod przewodnictwem Anny Leszkiewicz znalazły się: Julia Kożuszna i Izabela Serwan. Scenariusz oraz reżyseria są wspólnym dziełem tej trójki, natomiast Małgorzata Pazdro stworzyła teksty piosenek oraz poprowadziła wokalne przygotowania obsady. Stronę muzyczną spektaklu, pełną popularnych piosenek z bajek, opracował Big Mielec Band pod batutą Waldemara Ozgi.Musical przenosi widzów do studia filmowego Cruelli de Vil. A kim są tytułowi NieUdacznicy? To bohaterowie bajek, których losy potoczyły się... przewrotnie.Czy Herkules nadal pręży muskuły, Arielka zachwyca swoim głosem, a Dżin posiada moc spełniania wszystkich życzeń? Ich życie wygląda nie do końca tak, jakby sobie tego życzyli.Jedynie Cruella, lśni blaskiem sprzed lat i nadal jest w "wyśmienitej formie". Mąci, spiskuje i knuje intrygi. Żeby jej chytra i cwana sztuczka się powiodła, musi w nią wciągnąć tytułowych nieudaczników. I co z tego wyniknie? W przygotowanie musicalu zaangażowanych jest aż 60 osób, a w półtoragodzinnym spektaklu wystąpi ponad 50 wykonawców: aktorów, wokalistów i tancerzy, wyłonionych w kwietniowym castingu. Za choreografię odpowiedzialne są Anna Leszkiewicz oraz Izabela Serwan. Twórcy musicalu obiecują wyjątkowe kostiumy i spektakularną scenografię. – Będzie mnóstwo cekinów, złota i prawdziwego przepychu. Kostiumy tworzymy razem z naszymi krawcowymi, które dbają o każdy szczegół. Dzięki ich staranności postaci na scenie ożywają w pełnym blasku. – zdradza Julia Kożuszna.Musical „NieUdacznicy” to niepowtarzalny spektakl przepełniony tańcem i muzyką. To potężna dawka dobrego humoru, wyśmienite popisy wokalne, oryginalne kostiumy i barwna scenografia. „NieUdacznicy” to gwarancja niezapomnianych wrażeń.Dom Kultury SCK zaprasza wszystkich miłośników musicali, tańca i dobrej zabawy na premierę spektaklu „NieUdacznicy”, która odbędzie się 8 grudnia o godz. 18 w sali widowiskowej DK SCK. Spektakl będzie wystawiany wielokrotnie, a wybrane przedstawienia, 8 i 11 grudnia, będą dodatkowo wzbogacone muzyką na żywo w wykonaniu Big Mielec Band. Bilety dostępne będą w kasie kina Galaktyka od 25 listopada. Cena biletów na spektakl z muzyką na żywo – 30 zł. Relacje z przygotowań do musicalu można śledzić na fanpage’ach musicalu @musicalmielec na Facebooku i Instagramie. Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.12.2024
Reklama
Reklamadotacje rpo
słabe opady deszczu

Temperatura: 2°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1024 hPa
Wiatr: 20 km/h

Reklama
Reklamadotacje rpo
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test