Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Dieta odchudzająca na Święta Bożego Narodzenia — co jeść?

Chcesz schudnąć, a tu zbliżają się święta i obawiasz się, że cała ciężka praca pójdzie na marne? Święta to czas radości, więc, zamiast zamartwiać się o efekty ochładzania, wykorzystaj nasze wskazówki. Dzięki temu przekonasz się, co jeść na diecie odchudzającej w trakcie świąt Bożego Narodzenia.
  • 13.12.2024 13:15
  • Autor: Grupa tipmedia
Dieta odchudzająca na Święta Bożego Narodzenia — co jeść?

Jedz, gdy poczujesz głód

Święta to tylko kilka dni, więc nie musisz się obawiać, że kolejny kawałek karpia sprawi, że przytyjesz. 

Kluczowa jest po prostu to, aby jeść wtedy, gdy czujesz głód. Nawet jeśli nie masz, jak i kiedy liczyć kalorie w święta, po prostu postaraj się kierować głodem. Zanim sięgniesz po kolejną porcję pierogów czy sernika, zadaj sobie pytanie: „czy naprawdę jestem głodny?”.

Jeśli chcesz uniknąć przejedzenia, postaw na małe porcje i jedz wolno. Dzięki temu szybciej poczujesz sytość, a tym samym zmniejszysz ryzyko jedzenia za dużo.

Zamów świąteczny catering

Nie masz czasu na gotowanie świątecznego jedzenia, a planujesz zaprosić rodzinę na święta? Zamów świąteczny catering Wadowice, Poznań, Gliwice czy Zamość. Niezależnie od Twojego miejsca zamieszkania, na pewno znajdziesz firmę cateringową, która oferuje dostawę typowo świątecznych potraw w zdrowym wydaniu i to prosto do Twojego domu. Dzięki temu zyskasz pewność, że posiłki będą zbilansowane, a jednocześnie dopasowane do Twojej diety odchudzającej.

Firmy cateringowe często mają w swojej ofercie fit wersje tradycyjnych potraw, takich jak pierogi z mąki pełnoziarnistej, ryba pieczona zamiast smażonej czy sałatka z lekkim dressingiem.

Zrezygnuj z picia alkoholu

Wiesz, co jest tak naprawdę największym zagrożeniem w święta, gdy jesteś na diecie odchudzającej? Oczywiście alkohol. To źródło pustych kalorii, przez które łatwo przekroczysz dzienny limit kalorii. Lampka wina czy kieliszek likieru to nie tylko alkohol, ale także spora dawka cukru. Jeśli zależy Ci na utrzymaniu efektów diety, postaw na wodę, herbaty ziołowe lub wodę z cytryną i imbirem.

Jeśli jednak nie wyobrażasz sobie świątecznej kolacji bez symbolicznego toastu, wybierz wytrawne wino w małej ilości i pij je powoli.

Zamiast wydawać pieniądze na alkohol, skup się na tym, co jeść na święta Bożego Narodzenia. Pomocny może być catering ze strony https://powermeal.pl/catering-czestochowa/

Ugotuj lekkostrawne potrawy świąteczne

Święta nie muszą oznaczać ciężkostrawnych dań. Wystarczy, że zdecydujesz się nieco zmodyfikować tradycyjne przepisy, aby były bardziej dietetyczne. Zamiast smażyć rybę, upiecz ją w piekarniku z ziołami. Natomiast barszcz przygotuj na naturalnym zakwasie. Unikaj również tłustych sosów i majonezowych sałatek. Zamiast nich postaw na lekkie sałatki na bazie jogurtu naturalnego lub warzywa gotowane na parze. 

Dobrym rozwiązaniem będzie też dieta slim, o której dowiesz się na stronie https://powermeal.pl/dieta/dieta-slim. Jedzenie lekkostrawnych i mniej kalorycznych potraw to dobry wybór nie tylko na diecie odchudzającej, ale też, gdy masz problemy trawienne i często czujesz się wzdęty.

Nie zapomnij o ruchu

Święta to czas radości i wspólnego świętowania, dlatego nie odmawiaj sobie ulubionych dań. Po prostu pamiętaj także o aktywności fizycznej. Spacer po świątecznym obiedzie, wspólna zabawa na świeżym powietrzu z rodziną czy poranny jogging pomogą spalić nadmiar kalorii.

Artykuł sponsorowany


Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” - 25 kwietnia, godz. 18, Galeria ESCEK. Organizator – Dom Kultury SCK.Mecenasem wystawy jest Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie. * * *Nie trzeba być znawcą sztuki, żeby skojarzyć to nazwisko – Rembrandt. Ale o tym, że oprócz „Straży nocnej”, czy „Lekcji anatomii doktora Tulpa” i blisko 300 innych obrazów olejnych, ten wielki malarz holenderskiego „złotego wieku” był także rysownikiem i autorem grafik - wie niewielu. A zostawił po sobie tyle samo prac graficznych, co obrazów. Mielecka publiczność będzie miała okazję zapoznać się ze sporą kolekcją akwafort jego autorstwa. Prace, które zobaczymy na wystawie, nie zostały odbite w czasach Rembrandta, lecz 200 lat później, a zawdzięczamy je genialnemu rytownikowi francuskiemu, Armandowi Durandowi. To on podjął wyzwanie uratowania przed zniszczeniem grafik Mistrza, którym groziło zniszczenie z powodu kwasu, który zawierał papier, na którym tworzył Rembrandt. Rolą Armanda Duranda było zakonserwowanie istniejących płyt miedzianych oraz odtworzenie, na podstawie oryginalnych odbitek, tych płyt, które przepadły. Był rok 1864, a zlecenie pochodziło od rządu francuskiego, w którym pośredniczył dyrektor francuskiej Biblioteki Narodowej przy Luwrze. Każda płytkę odtwarzano przez naświetlanie odbitki „z epoki" lampą łukową. Odwzorowane na metalu wgłębienia zgadzały się z oryginalnymi co do jednej tysięcznej milimetra. Wszystko to daleko przed epoką komputerową! Do odtwarzania i odrestaurowania płyt używano materiałów najwyższej jakości, m.in. srebra, amalgamatu, stali, rtęci i miedzi. Do druku grafik użyto kolejnego nowoczesnego „wynalazku” – odpornego na działanie czasu papieru czerpanego. Metoda zastosowana przy odtwarzaniu płyt była tak precyzyjna, że po zakończeniu prac nad grafikami Rembrandta państwo francuskie zakazało jej używania w obawie przed wykorzystaniem jej do produkcji fałszywych pieniędzy. Dzięki niej jednak grafiki Rembrandta ocalono. Dla wielu wystawa ta będzie sporym zaskoczeniem. W odróżnieniu od sporych gabarytowo obrazów olejnych, grafiki Rembrandta są małe, niewiele większe niż etykieta na pudełku zapałek. Dlaczego? Teorie na ten temat są różne. Według niektórych oszczędzał na materiałach, bo przez całe życie miał kłopoty finansowe. Inni domyślali się, że traktował je jako szkice do przyszłych, już wielkoformatowych prac malarskich. Dlaczego jednak „rył” w miedzi, zamiast po prostu rysować bezpośrednio na papierze? Grafiki tworzył w latach 1628-1665. Główne tematy to portrety matki, studia postaci wieśniaków, przedstawicieli różnych warstw społecznych (również żebraków), sceny z Nowego Testamentu, holenderskie pejzaże, sceny rodzajowe oraz portrety. Wystawa będzie prezentowana w Galerii ESCEK do 8 czerwca. Data rozpoczęcia wydarzenia: 25.04.2025 18:00
Reklama
ReklamaAdvertisement
zachmurzenie duże

Temperatura: 23°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Reklamadotacje dla MŚP
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test