Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Zdrowe sposoby na przygotowanie oliwy i oleju w domu

Spoglądając na sklepowe półki, można spostrzec mnóstwo typów oleju, wśród których najpopularniejszymi są: olej rzepakowy, słonecznikowy oraz oliwa z oliwek. Najzdrowsze i najbardziej pożądane są te tłoczone na zimno, gdyż zawierają więcej witamin i naturalnych kwasów tłuszczowych oraz innych dobroczynnych substancji. Niestety w produkcji przemysłowej niejednokrotnie oleje poddawane są obróbce termicznej, co sprawia, że mogą zawierać dodatki chemiczne, które poprawiają wygląd produktu lub wpływają na jego ważność m w związku z tym, coraz więcej osób decyduje się na przygotowanie tego produktu w domu, przy pomocy maszyny, jaka jest maszyny, jaką jest wyciskarka do oleju. Dlaczego warto ją zakupić?
  • 09.05.2023 08:20
  • Autor: Grupa Tipmedia
Zdrowe sposoby na przygotowanie oliwy i oleju w domu

Dlaczego domowy olej tłoczony na zimno jest lepszym rozwiązaniem?

Pomiędzy olejami, które są dostępne w sklepach, a tymi samodzielnie wytłoczonymi na zimno w domu jest ogromna różnica — zarówno w smaku, jak i w jakości. Tłocząc olej samodzielnie, dzięki l urządzeniu, jakim jest wyciskarka do oleju, ma się pewność, iż nie został on poddany żadnej obróbce termicznej, w związku z czym nie utracił on wielu cennych składników. Co więcej, domowy olej nie zawiera konserwantów oraz innych chemicznych dodatków, których zadaniem jest poprawienie koloru, klarowności czy zapachu. Ponadto do jego przygotowania można zastosować dokładnie takich roślin oleistych, na jakie aktualnie ma się ochotę, a jednocześnie w pełni kontrolować jakość składników.

Wyciskarka do oleju — zdrowy sposób na przygotowanie oliwy i oleju?

Obsługa wyciskarka do oleju jest bardzo łatwa. Wystarczy umieścić w niej składniki, uruchomić prasę oraz poczekać na zakończenie procesu tłoczenia. Niektóre modele wymagają dodatkowo, aby wybrać właściwe ustawienie, które uzależnione jest od zastosowanych produktów. Wał tłoczący w tym czasie odcięli olej od wytłoczyn oraz gotowy olej dostanie się do pojemnika. To, co pozostanie po oleju, można także wykorzystać na przykład do przygotowania zdrowego deseru czy też jako składnik do pożywnej i smacznej owsianki. Co więcej, niejednokrotnie pozostałości nadają się także na mąkę.

O czym warto pamiętać, tłocząc olej na zimno w domu?

Olej przygotowany w warunkach domowych nie zawiera żadnych dodatków, które przedłużają jego trwałość. W związku z powyższym powinien on być spożyty w ciągu dwóch, maksymalnie trzech tygodni. Nie ma jednak powodu do obaw, że coś się zmarnuje, gdyż domowa wyciskarka do oleju umożliwia przygotowanie takiej ilości oleju, jaka jest potrzebna — nawet takiej, do jednorazowego spożycia.

--- Materiał zewnętrzny ---


Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej „Na deskach pisane” – otwarcie wystawy ikon i kompozycji ikonograficznych Krystyny Gargas-Gąsiewskiej w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK.Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu zaprasza na otwarcie wystawy „Na deskach pisane” autorstwa Krystyny Gargas-Gąsiewskiej. Na wydarzenie zapraszamy mielczan, miłośników sztuki sakralnej, osoby zainteresowanych ikonografią.Krystyna Gargas-Gąsiewska jest mielczanką, dyplomowaną nauczycielką matematyki i  informatyki, a od 35 lat jej pasją jest malarstwo artystyczne. Tworzy obrazy olejne i  akwarele, w tym pejzaże „mielecki” i przyrodnicze. Od ponad 12 lat artystka oddaje się sztuce pisania ikon, czego efektem są wyjątkowe prace prezentowane na wystawach w kraju i  za granicą, w tym na międzynarodowej ekspozycji w Budapeszcie.Podczas wernisażu artystka opowie o swojej twórczości, podzieli się swoją historią twórczą oraz tajnikami pisania ikon. Goście będą mieli okazję poznać technikę powstawania ikon – temperą jajową na lipowych deskach pokrytych wielokrotnie gruntowanym płótnem. Oprócz klasycznych ikon na wystawie będzie można podziwiać także autorskie kompozycje ikonograficzne inspirowane ikonami, które wyróżniają się oryginalnym podejściem do tematu.Wystawa, która potrwa do 4 maja, stanowi doskonałą okazję do obcowania ze sztuką sakralną w jej najczystszej, tradycyjnej formie, a także do refleksji nad duchowym wymiarem ikonografii. Organizatorzy i artystka zapraszają wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia Galerii MBP SCK w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 2 i zanurzenia się w świecie wizerunków świętych „pisanych na deskach”. Wernisaż wystawy odbędzie się 30 marca o godzinie 17:30.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 30.03.2025
Reklama
ReklamaAdvertisement
zachmurzenie duże

Temperatura: 23°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Reklamadotacje dla MŚP
ReklamaAdvertisement
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test