Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Jakie materiały wykorzystać do szycia własnych ubrań?

Szycie ubrań staje się coraz popularniejsze. Jest to związane z wysokimi cenami ubrań, ale także chęcią stworzenia oryginalnych, ciekawych stylizacji, które pozwolą wyróżnić się na tle innych i zwrócić na siebie uwagę. Hurtownia dzianin to miejsce, które trzeba odwiedzić przed stworzeniem wymarzonych strojów.
  • 25.04.2023 12:32
  • Autor: Grupa Tipmedia
Jakie materiały wykorzystać do szycia własnych ubrań?

Hurtownia dzianin, czyli jakie materiały wybrać do uszycia ciekawych strojów?

Każdy, kto zaczyna swoją przygodę z krawiectwem może czuć się przytłoczony, co jest uwarunkowane przede wszystkim ogromnym wyborem. Nie wiadomo, jakie materiały okażą się dobre do uszycia spodni, a co wybrać na bluzkę czy obcisłą sukienkę. To moment, kiedy wiele osób rezygnuje ze swoich ambitnych planów, a niepotrzebnie. Hurtownia dzianin na pewno ułatwi wybór, ale warto mieć, chociaż podstawową wiedzę.

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na rodzaje materiałów – dostępne są włókna naturalne, sztuczne oraz syntetyczne. Włókna naturalne pochodzą z roślin (zalicza się do nich bawełnę oraz len) albo od zwierząt (jedwab, wełna). To bardzo dobry wybór, lubiany przez ciało, gdyż wspomaga termoregulację, czyli „skóra oddycha”. Ten rodzaj idealnie sprawdza się do uszycia wygodnych, codziennych ubrań.

Z kolei włókna syntetyczne zostają w pełni stworzone przez człowieka. Ze względu na rodzaj, mają zupełnie inne właściwości. Do tej grupy zalicza się, chociażby poliester, jak i wymagające specjalistyczne materiały, które pozwalają uszyć odzież dla sportowców. W tej grupie znajdują się również bardzo mocne syntetyczne włókna służące do produkcji odzieży roboczej. Materiały mają właściwości wodoodporne. Ten rodzaj trzeba wybierać bardzo precyzyjnie, gdyż mogą wywołać spory dyskomfort.

Włókna sztuczne powstają z roślinnej celulozy. Do tego gatunku zalicza się delikatna i przyjemna w dotyku wiskoza, która zapewnia maksymalny komfort dla użytkownika, nie gniecie się i jest bardzo przewiewna. To dobry wybór.

Jak wybrać dobry materiał do szycia?

W dalszej kolejności trzeba zwrócić uwagę na sposób splotu włókien. Dostępna jest tkanina oraz dzianina. Pierwsza opcja to materiały stworzone z włókien układających się względem siebie prostopadle, gdzie jedno z nich nazywane jest osnową, a drugie wątkiem. Wśród cech charakterystycznych można podać brak rozciągliwości. Dobrze wyglądają i zachowują swoją oryginalną formę. To wybór pozwalający na uszycie eleganckich oraz wieczorowych strojów.

Z kolei dzianina jest rozciągliwa i wygodna. Nitka przeplata się, co sprawia, że powstają oczka. Oczka różnią się między sobą ilością oraz grubością włókna. W przypadku cienkich włókien oraz drobnych oczek mamy do czynienia z „dresówka”, czyli jednym z najpopularniejszych materiałów. Dzianina służy przede wszystkim do produkcji dresów, delikatnych ubranek dedykowanych dla dzieci oraz seksownych sukienek i bluzek.

--- Artykuł sponsorowany ---


Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Zaproszenie na spotkanie informacyjno-szkoleniowe w ramach projektu „Przystanek – Czas na Podkarpacką Młodzież! Edycja 2024–2026” Zaproszenie na spotkanie informacyjno-szkoleniowe w ramach projektu „Przystanek – Czas na Podkarpacką Młodzież! Edycja 2024–2026” Starostwo Powiatowe w Mielcu (ul. Wyspiańskiego 6, 39-300 Mielec), 29.04.2025 – Fundacja Misji Obywatelskiej organizuje spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla młodzieży z Powiatu Mieleckiego w ramach projektu „Przystanek – Czas na Podkarpacką Młodzież! Edycja 2024–2026”. Projekt jest finansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033.O projekcieInicjatywa ma na celu aktywizację młodych ludzi poprzez mechanizm regrantingu, umożliwiający im realizację własnych pomysłów na rzecz lokalnej społeczności. W 2024 roku w ramach projektu sfinansowano 13 młodzieżowych inicjatyw na łączną kwotę 153 500 zł, m.in. działania kulturalne, społeczne, ekologiczne i historyczne.Cel spotkańPodczas wydarzeń uczestnicy dowiedzą się:Jak zgłosić się do konkursu dotacyjnego i pozyskać środki na swoje pomysły.Jakie wsparcie merytoryczne i prawne oferuje Fundacja Misji Obywatelskiej.W jaki sposób skutecznie angażować się w życie społeczności lokalnej.Kto może wziąć udział?Spotkania skierowane są do:członków samorządów uczniowskich i młodzieżowych rad,przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na rzecz młodzieży,nauczycieli i opiekunów grup młodzieżowych,aktywnych młodych ludzi, którzy chcą realizować własne projekty. Dlaczego to ważne?„Chcemy, aby młodzi ludzie mieli realny wpływ na swoje otoczenie. Dzięki regrantingowi mogą nie tylko zgłaszać pomysły, ale też otrzymać środki i wsparcie, by je zrealizować” – mówi Oskar Jurek, Prezes Fundacji Misji Obywatelskiej. „To szansa, by młodzi mogli działać na własnych zasadach” – mówi Adam Poręba, Wiceprezes Fundacji Misji Obywatelskiej. Więcej informacji:📌 Strona projektu: www.podkarpackamlodziez.pl📞 Kontakt: tel. 453 553 331, e-mail: [email protected] O nas:Fundacja Misji Obywatelskiej powstała z inicjatywy grupy młodych osób mających na celu dobro i rozwój społeczeństwa. Działalność Fundacji opiera się na trzech zasadniczych filarach. Pierwszy filar ma wymiar społeczny, którego celem jest aktywizacja różnorodnych grup społecznych, w szczególności dzieci, młodzieży oraz osób starszych. Z kolei drugi filar opiera się na działalności eksperckiej w zakresie bezpieczeństwa, prawa, ekonomii i gospodarki. Natomiast trzeci filar stanowi działalność i rozbudowę mediów obywatelskich. Fundacja skupia swoje działania na terenie południowo-wschodniej Polski. Data rozpoczęcia wydarzenia: 29.04.2025
Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej „Na deskach pisane” – otwarcie wystawy ikon i kompozycji ikonograficznych Krystyny Gargas-Gąsiewskiej w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK.Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu zaprasza na otwarcie wystawy „Na deskach pisane” autorstwa Krystyny Gargas-Gąsiewskiej. Na wydarzenie zapraszamy mielczan, miłośników sztuki sakralnej, osoby zainteresowanych ikonografią.Krystyna Gargas-Gąsiewska jest mielczanką, dyplomowaną nauczycielką matematyki i  informatyki, a od 35 lat jej pasją jest malarstwo artystyczne. Tworzy obrazy olejne i  akwarele, w tym pejzaże „mielecki” i przyrodnicze. Od ponad 12 lat artystka oddaje się sztuce pisania ikon, czego efektem są wyjątkowe prace prezentowane na wystawach w kraju i  za granicą, w tym na międzynarodowej ekspozycji w Budapeszcie.Podczas wernisażu artystka opowie o swojej twórczości, podzieli się swoją historią twórczą oraz tajnikami pisania ikon. Goście będą mieli okazję poznać technikę powstawania ikon – temperą jajową na lipowych deskach pokrytych wielokrotnie gruntowanym płótnem. Oprócz klasycznych ikon na wystawie będzie można podziwiać także autorskie kompozycje ikonograficzne inspirowane ikonami, które wyróżniają się oryginalnym podejściem do tematu.Wystawa, która potrwa do 4 maja, stanowi doskonałą okazję do obcowania ze sztuką sakralną w jej najczystszej, tradycyjnej formie, a także do refleksji nad duchowym wymiarem ikonografii. Organizatorzy i artystka zapraszają wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia Galerii MBP SCK w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 2 i zanurzenia się w świecie wizerunków świętych „pisanych na deskach”. Wernisaż wystawy odbędzie się 30 marca o godzinie 17:30.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 30.03.2025
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 7°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1024 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Reklamadotacje unijne dla firm MŚP
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test