Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Kancelaria patentowa - w czym pomaga klientom?

Kancelaria patentowa JWP gwarantuje różnorodne usługi, które mogą odnosić się do tłumaczeń technicznych, doradztwa strategicznego, czy też znaków towarowych. Klienci uzyskują dostęp do profesjonalnej pomocy na wysokim poziomie, świadczonej przez ekspertów. Czego dotyczą usługi z zakresu doradztwa strategicznego? Co warto wiedzieć o tłumaczeniach technicznych i znakach towarowych?
  • 14.02.2025 09:15
Kancelaria patentowa - w czym pomaga klientom?

Znaki towarowe

Jeśli chodzi o znaki towarowe wyszukiwarka jest nieoceniona w wielu sytuacjach. Okazuje się, że Urząd Patentowy RP prowadzi rejestry takich znaków w formie elektronicznej i daje nam do nich dostęp. Pamiętajmy o tym, że sprawdzenie zarejestrowanych oznaczeń powinno stanowić poprzedzenie skutecznej rejestracji nowego oznaczenia. Na szczęście dostęp do wyszukiwarki jest darmowy. Nawet gdy nie mamy wykupionej usługi monitoringu znaków towarowych, w wyszukiwarce możemy sprawdzić, czy nie zgłoszono identycznego znaku do naszego. Pomocą w tym zakresie oczywiście służą prawnicy z renomowanej kancelarii patentowej JWP. 

Doradztwo strategiczne

Niezawodne doradztwo strategiczne jest skierowane dla małych, średnich i dużych firm z różnorodnych branży. Każda firma chce rozwijać swoje usługi i produkty, dlatego potrzebna jest długoterminowa strategia ochrony własności intelektualnej. To podejście opiera się głównie na zdefiniowaniu przedmiotów ochrony, dobraniu form ochrony prawnej, zakresu czasowego i terytorialnego oraz działań konkurencji. Trzeba także określić niezbędne działania i nakłady organizacyjne. Nie musimy znać się  na wszystkich przepisach prawnych, zwłaszcza że do dyspozycji mamy fachową pomoc specjalistów z kancelarii patentowej. Eksperci posiadają nie tylko wiedzę, lecz także doświadczenie, dlatego wychodzą naprzeciw oczekiwaniom wszystkich klientów. 

Tłumaczenia techniczne

Faktem jest, że tłumaczenia techniczne to niezwykle specyficzne treści, wymagającego głębokiej znajomości języka obcego. W tej sytuacji poziom wiedzy z danej dziedziny musi być bardziej rozbudowany niż w porównaniu do tłumaczeń literackich, marketingowych lub copywriterskich. Warto zatem powierzyć tłumaczenia techniczne specjalistom, którzy znają specyfikę danego rodzaju tłumacze i są w stanie idealnie odwzorować tekst źródłowy z użyciem odpowiedniej terminologii. Kancelaria patentowa zapewnia tłumaczenia angielsko-polskie, polsko-angielskie, niemiecko-polskie, polsko-niemieckie, francusko-polskie i polsko-francuskie. Kto może z nich skorzystać? To bardzo dobre rozwiązanie zwłaszcza dla branży medycznej, elektronicznej, chemicznej, motoryzacyjnej, biotechnologicznej, teleinformatycznej, farmaceutycznej itp. Na wsparcie mogą liczyć przedsiębiorcy działający na rynkach zagranicznych, których specyfika działań wymaga przekładów opartych na wiedzy i doświadczeniu.

Jak widzimy, usługi kancelarii patentowej JWP są niezwykle cenione przez wielu przedsiębiorców. Obejmują one zarówno tłumaczenia techniczne, jak i doradztwo strategiczne oraz działania związane ze znakami towarowymi, patentami, czy też prawami autorskimi. 

Materiał zewnętrzny


Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” - 25 kwietnia, godz. 18, Galeria ESCEK. Organizator – Dom Kultury SCK.Mecenasem wystawy jest Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie. * * *Nie trzeba być znawcą sztuki, żeby skojarzyć to nazwisko – Rembrandt. Ale o tym, że oprócz „Straży nocnej”, czy „Lekcji anatomii doktora Tulpa” i blisko 300 innych obrazów olejnych, ten wielki malarz holenderskiego „złotego wieku” był także rysownikiem i autorem grafik - wie niewielu. A zostawił po sobie tyle samo prac graficznych, co obrazów. Mielecka publiczność będzie miała okazję zapoznać się ze sporą kolekcją akwafort jego autorstwa. Prace, które zobaczymy na wystawie, nie zostały odbite w czasach Rembrandta, lecz 200 lat później, a zawdzięczamy je genialnemu rytownikowi francuskiemu, Armandowi Durandowi. To on podjął wyzwanie uratowania przed zniszczeniem grafik Mistrza, którym groziło zniszczenie z powodu kwasu, który zawierał papier, na którym tworzył Rembrandt. Rolą Armanda Duranda było zakonserwowanie istniejących płyt miedzianych oraz odtworzenie, na podstawie oryginalnych odbitek, tych płyt, które przepadły. Był rok 1864, a zlecenie pochodziło od rządu francuskiego, w którym pośredniczył dyrektor francuskiej Biblioteki Narodowej przy Luwrze. Każda płytkę odtwarzano przez naświetlanie odbitki „z epoki" lampą łukową. Odwzorowane na metalu wgłębienia zgadzały się z oryginalnymi co do jednej tysięcznej milimetra. Wszystko to daleko przed epoką komputerową! Do odtwarzania i odrestaurowania płyt używano materiałów najwyższej jakości, m.in. srebra, amalgamatu, stali, rtęci i miedzi. Do druku grafik użyto kolejnego nowoczesnego „wynalazku” – odpornego na działanie czasu papieru czerpanego. Metoda zastosowana przy odtwarzaniu płyt była tak precyzyjna, że po zakończeniu prac nad grafikami Rembrandta państwo francuskie zakazało jej używania w obawie przed wykorzystaniem jej do produkcji fałszywych pieniędzy. Dzięki niej jednak grafiki Rembrandta ocalono. Dla wielu wystawa ta będzie sporym zaskoczeniem. W odróżnieniu od sporych gabarytowo obrazów olejnych, grafiki Rembrandta są małe, niewiele większe niż etykieta na pudełku zapałek. Dlaczego? Teorie na ten temat są różne. Według niektórych oszczędzał na materiałach, bo przez całe życie miał kłopoty finansowe. Inni domyślali się, że traktował je jako szkice do przyszłych, już wielkoformatowych prac malarskich. Dlaczego jednak „rył” w miedzi, zamiast po prostu rysować bezpośrednio na papierze? Grafiki tworzył w latach 1628-1665. Główne tematy to portrety matki, studia postaci wieśniaków, przedstawicieli różnych warstw społecznych (również żebraków), sceny z Nowego Testamentu, holenderskie pejzaże, sceny rodzajowe oraz portrety. Wystawa będzie prezentowana w Galerii ESCEK do 8 czerwca. Data rozpoczęcia wydarzenia: 25.04.2025 18:00
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 13°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test