Chirurg stomatolog - jakie zabiegi wykonuje?
Doświadczony chirurg stomatolog we Wrocławiu bardzo dobrze wie, jak zadbać o komfort i zadowolenie pacjentów. Jest to specjalista zajmujący się różnymi czynnościami, takimi jak:
- Resekcje korzeni
- Usuwanie zębów
- Usuwanie zatrzymanych ósemek
- Podcinanie wędzidełek
- Plastyka tkanek twardych i miękkich
- Usuwanie ropni
- Podnoszenie dna zatoki szczękowej itp.
To wskazuje, że chirurgia stomatologiczna jest dziedziną związaną z różnorodnymi zabiegami w zakresie jamy ustnej. Wizyta u chirurga stomatologa jest koniecznością przykładowo wtedy, gdy trzeba usunąć zepsute zęby, czy też usunąć ropnie lub wykonać resekcje korzeni.
Periodentolog - czym się zajmuje?
Jakie usługi świadczy periodentolog we Wrocławiu? Jest to specjalista zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem chorób tkanek otaczających zęby. Najczęściej usuwa czynniki chorobotwórcze i wykonuje rekonstrukcję ubytków wywołanych przez chorobę. Poza tym stawia na korektę nieprawidłowości w obrębie dziąseł, przywracając estetykę czerwoną. Niepokojącymi objawami w tym wypadku mogą być obrzęk, krwawienie i zaczerwienienie dziąseł. Na szczęście zapalenie dziąseł można wyleczyć poprzez zabiegi higienizacyjne typu skaling w zaufanym centrum stomatologicznym WellDent i poprawę domowej higieny jamy ustnej. Brak podjęcia leczenia może skutkować nawet paradontozą, czyli infekcyjną chorobą tkanek przyzębia!
Higienizacja zębów - na czym to polega?
Polecanym przez stomatologów zabiegiem jest higienizacja zębów we Wrocławiu. Na czym to polega? Najprościej mówiąc, jest to wysokospecjalistyczny zabieg wykonywany przez higienistkę stomatologiczną. Opiera się na skalingu, piaskowaniu osadów i polerowaniu zębów. Efektem jest zachowanie ładnego i zdrowego uśmiechu na dłużej oraz ochrona przed różnymi chorobami zębów. Warto zauważyć, że higienizacja jamy ustnej jest skuteczna, bezpieczna i bezbolesna dla pacjenta. Pozwala poprawić estetykę uśmiechu, dlatego wzbudza spore zainteresowanie wśród pacjentów kliniki stomatologicznej. Oczywiście konieczna jest też dbałość o jamę ustną w domu, za pomocą szczotkowania i nitkowania zębów oraz używania płynu antybakteryjnego. Wszystko to prowadzi do zmniejszenia powstawania osadów kamienia nazębnego, które skutkować mogą chorobami przyzębia i dziąseł. O czym jeszcze pamiętać? Mile widziana jest dieta niskowęglowodanowa - im mniej cukrów prostych spożywamy, tym lepiej dla naszych zębów. Dodatkowo warto wzbogacić codzienny jadłospis o warzywa i owoce twarde, które mają znaczenie w profilaktyce chorób tkanek twardych.