Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Działania profilaktyczne mieleckich policjantów

Mieleccy policjanci codziennie realizują zadania związane z działalnością profilaktyczną. Skierowane są do osób starszych, dorosłych oraz młodzieży i dzieci. W weekendy funkcjonariusze spotykają się z mieszkańcami powiatu na imprezach plenerowych, gdzie promują bezpieczeństwo w szerokim aspekcie, dostosowując tematykę do potrzeb słuchaczy.
  • Źródło: PODKARPACKA POLICJA
Działania profilaktyczne mieleckich policjantów

Źródło: podkarpacka.policja.gov.pl

Słoneczne dni sprzyjają organizacji zajęć profilaktycznych. Niemal każdego dnia, policjanci odwiedzają przedszkola, szkoły podstawowe oraz średnie, gdzie uczy się młodzież. Zadania z zakresu profilaktyki społecznej realizują wszyscy dzielnicowi oraz policjantki zespołu ds. profilaktyki społecznej nieletnich i patologii mieleckiej komendy - mł. asp. Magdalena Skulimowska, sierż. szt. Ewelina Ziemba oraz oficer prasowy podkom. Urszula Chmura. W działaniach profilaktycznych chętnie biorą również udział funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego.

Udział policjantów w spotkaniach z dzieci organizowanych w Wólce Książnickiej, stały się już niemal tradycją. Spotkania organizowane są z inicjatywy ratownika medycznego Macieja Rachwał, który jednocześnie jest myśliwym Koła Łowieckiego „Diana Mielec” i aktywnie działa profilaktycznie na rzecz dzieci i młodzieży. Sierż. szt. Ewelina Ziemba, która wzięła udział w spotkaniu, miała okazję po raz kolejny w wyjątkowych okolicznościach przyrody, porozmawiać z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Mówiła o tym, jak dbać o środowisko naturalne, jak nie zgubić się w lesie oraz w jaki sposób można spędzać bezpiecznie czas z rówieśnikami i rodzinami m.in. w lesie. Swoją prelekcję na temat prowadzenia pasieki wygłosił Maciej Warcholak, który przedstawił biologię pszczół i właściwości lecznicze miodu. Zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej omówił Maciej Rachwał, który na co dzień pracuje w Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu. W spotkaniu wziął także udział przedstawiciel Nadleśnictwa Tuszyma Łukasz Szatan, który poruszył zagadnienia łowieckie związane z historią łowiectwa oraz ochroną przyrody.

W ubiegłym tygodniu w Zespole Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu, odbył się „Dzień otwarty”, w którym udział wzięli również policjanci. To jedyna szkoła w powiecie mieleckim, która w 2010 r., w ramach innowacji, pod patronatem Komendy  Powiatowej Policji w Mielcu, wprowadziła kształcenie ogólnopolicyjne. Podczas „Dnia otwartego” szkołę odwiedziła ogromna ilość gości, zarówno uczniów, opiekunów jak i rodziców. Goście mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną placówki, bazą szkolną oraz sprzętem policyjnym, którego uczniowie poznają podczas zajęć prowadzonych przez doświadczonych funkcjonariuszy.

Mieleccy funkcjonariusze wzięli również udział w imprezie plenerowej pod nazwą „Postaw na rodzinę” w Trześni. Została ona organizowana w ramach ogólnopolskiej akcji Caritas Polska „Dzień Dobra”. Podczas imprezy policjanci zaprezentowali swój sprzęt oraz rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, przemocy w rodzinie, a także o handlu ludźmi.

Wiele szkół, instytucji i organizacji zainteresowanych współpracą z Policją, zwraca się z prośbą o przeprowadzenie zajęć profilaktycznych w szkołach, przedszkolach, oraz podczas organizowanych imprez. Policjanci chętnie odpowiadają na każde zaproszenie, chcąc zadbać o świadomość i poczucie bezpieczeństwa, jak największej liczby mieszkańców naszego powiatu.



Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” Wernisaż wystawa „Rembrandt Van Rijn – akwaforty” - 25 kwietnia, godz. 18, Galeria ESCEK. Organizator – Dom Kultury SCK.Mecenasem wystawy jest Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie. * * *Nie trzeba być znawcą sztuki, żeby skojarzyć to nazwisko – Rembrandt. Ale o tym, że oprócz „Straży nocnej”, czy „Lekcji anatomii doktora Tulpa” i blisko 300 innych obrazów olejnych, ten wielki malarz holenderskiego „złotego wieku” był także rysownikiem i autorem grafik - wie niewielu. A zostawił po sobie tyle samo prac graficznych, co obrazów. Mielecka publiczność będzie miała okazję zapoznać się ze sporą kolekcją akwafort jego autorstwa. Prace, które zobaczymy na wystawie, nie zostały odbite w czasach Rembrandta, lecz 200 lat później, a zawdzięczamy je genialnemu rytownikowi francuskiemu, Armandowi Durandowi. To on podjął wyzwanie uratowania przed zniszczeniem grafik Mistrza, którym groziło zniszczenie z powodu kwasu, który zawierał papier, na którym tworzył Rembrandt. Rolą Armanda Duranda było zakonserwowanie istniejących płyt miedzianych oraz odtworzenie, na podstawie oryginalnych odbitek, tych płyt, które przepadły. Był rok 1864, a zlecenie pochodziło od rządu francuskiego, w którym pośredniczył dyrektor francuskiej Biblioteki Narodowej przy Luwrze. Każda płytkę odtwarzano przez naświetlanie odbitki „z epoki" lampą łukową. Odwzorowane na metalu wgłębienia zgadzały się z oryginalnymi co do jednej tysięcznej milimetra. Wszystko to daleko przed epoką komputerową! Do odtwarzania i odrestaurowania płyt używano materiałów najwyższej jakości, m.in. srebra, amalgamatu, stali, rtęci i miedzi. Do druku grafik użyto kolejnego nowoczesnego „wynalazku” – odpornego na działanie czasu papieru czerpanego. Metoda zastosowana przy odtwarzaniu płyt była tak precyzyjna, że po zakończeniu prac nad grafikami Rembrandta państwo francuskie zakazało jej używania w obawie przed wykorzystaniem jej do produkcji fałszywych pieniędzy. Dzięki niej jednak grafiki Rembrandta ocalono. Dla wielu wystawa ta będzie sporym zaskoczeniem. W odróżnieniu od sporych gabarytowo obrazów olejnych, grafiki Rembrandta są małe, niewiele większe niż etykieta na pudełku zapałek. Dlaczego? Teorie na ten temat są różne. Według niektórych oszczędzał na materiałach, bo przez całe życie miał kłopoty finansowe. Inni domyślali się, że traktował je jako szkice do przyszłych, już wielkoformatowych prac malarskich. Dlaczego jednak „rył” w miedzi, zamiast po prostu rysować bezpośrednio na papierze? Grafiki tworzył w latach 1628-1665. Główne tematy to portrety matki, studia postaci wieśniaków, przedstawicieli różnych warstw społecznych (również żebraków), sceny z Nowego Testamentu, holenderskie pejzaże, sceny rodzajowe oraz portrety. Wystawa będzie prezentowana w Galerii ESCEK do 8 czerwca. Data rozpoczęcia wydarzenia: 25.04.2025 18:00
Reklama
Reklama
pochmurnie

Temperatura: 12°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Reklamadotacje dla MŚP
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test