Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Szpital w Mielcu z nowym, specjalistycznym sprzętem

3,7 miliona złotych – to łączna kwota, za którą został zakupiony sprzęt do mieleckiego szpitala. Inwestycje wsparto dotacją covidową oraz ze spółek skarbu państwa. Jak podkreślają lekarze specjaliści i personel placówki, urządzenia, które udało się kupić będą służyć do ratowania życia i zdrowia pacjentów z powiatu mieleckiego i regionu.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

-Sytuacja, gdzie doznawaliśmy uszczerbku możliwości do wykonania zabiegu z zakresu radiologii zabiegowej sprawiała, że pojawiały nam się przestoje w pracy, a przestój w pracy, to tak naprawdę stworzenie pewnego zagrożenia dla ludności, pogorszenie dostępu do świadczeń medycznych – mówił lek. Krzysztof Korsiak, specjalista chirurgii naczyniowej.

-Nowoczesna endoskopia jest nieodzownym elementem diagnostyki i leczenia chorób przewodu pokarmowego na poziomie wykrywania wczesnych zmian nowotworowych, stanów zapalnych i ich resekowania bez wykorzystywania bloku operacyjnego, czyli zabiegów o małej agresywności, o małym zasięgu, ale ratujących życie – dodawał lek. Marek Kossowski- Kierownik Pracowni Endoskopii.

-Taka nerka wytrzymuje 45-50 tysięcy godzin pracy i potem nie otrzymuje certyfikatu dłuższej pracy pomimo prawidłowego serwisowania. W związku z tym niezbędne były od półtora roku co najmniej cztery aparaty, po to żeby zabezpieczyć 60 chorych z naszego powiatu i nie tylko, bo część z Dębicy również obsługujemy nadal do tej pory, w ciągłe zabiegi ratujące życie, z których każdy pacjent wymaga ich trzech w ciągu tygodnia – dodawał lek. Artur Kozłowski, Ordynator Oddziału Wewnętrznego.

-Na tę chwilę jesteśmy zabezpieczeni jednym sterylizatorem parowym, który jest bardzo nowoczesny, nowej klasy, produkcji hiszpańskiej. Będziemy mieć dwa sterylizatory parowe, jeden sterylizator plazmowy, niskotemperaturowy, który pozwoli nam zabezpieczyć w przyszłości wykonywania operacji na robotach, to będzie krok w XXI wiek, to będzie na pewno coś nowego – cieszył się Bogusław Kołacz, Kierownik Centralnej Sterylizacji.

-Wszyscy wiedzą, że radiologia jest oczami diagnostyki, więc bez lampy, bez tomografu, bez aparatów rentgenowskich dalsza diagnostyka pacjentów nie udaje się. Można tak powiedzieć. My jesteśmy tym pierwszym frontem, gdzie pacjent do nas trafia, my do niego zaglądamy, a później lekarze wiedzą, co robić – tłumaczyła Marzena Guzior z Zakładu Diagnostyki Obrazowej.

Pomoc w pozyskaniu środków i zakupie nowoczesnego sprzętu okazali posłowie z regionu.

-Zaczęliśmy rozmawiać o potrzebach kiedy przyszedł do mnie pan doktor ordynator chirurgii naczyniowej, mówił, że jest bardzo duża potrzeba, żeby aparat rentgenowski z ramieniem C, który jest potrzebny do operowania, więc pojechaliśmy do Radosława Sierpińskiego, prezesa agencji badań medycznych, pytaliśmy, w jaki sposób można pomóc w tym sprzęcie dla szpitala mieleckiego. Potem umówiłem się z panem ministrem Niedzielskim i potem dyrekcja napisała pisma, trzeba było procedować przez wojewodę i udało się – mówił poseł Fryderyk Kapinos.

-Bycie w polityce służy również temu, aby nie tylko aktywnie realizować różnego rodzaju projekty polityczne, ale też skutecznie zabiegać o rzeczy ważne, istotne z punktu widzenia takiej wrażliwej infrastruktury w naszym kraju, jakim są szpitale, jakim jest służba zdrowia – dodawał poseł Tomasz Poręba.

Za to wsparcie dziękował starosta mielecki. - Dziękuję za to wsparcie, za to, że panowie zrozumieli te nasze potrzebny, naszego szpitala. Te środki tu wpłynęły na bardzo potrzebny sprzęt. Tych potrzeb jest naprawdę bardzo dużo, bo wiele innego sprzętu nam jeszcze potrzeba – mówił Stanisław Lonczak.

O przyszłych potrzebach mówił dyrektor mieleckiego szpitala. - Czekają nas przyszłe zadania, rozbudowa SOR-u, który nie jest na tyle dostosowany żeby zapewnić coraz nowocześniejsze leczenie, zapewnić coraz lepsze warunki, których od nas wymagają pacjenci i to tak naprawdę następne duże zadanie – zapowiadał lek. Jarosław Kolendo.

Sprzęt, który udało się zakupić to m.in. lampa do Tomografu komputerowego, zestaw do centralnej sterylizacji, ramię C do chirurgii naczyniowej, zestaw endoskopowy oraz 4 aparaty do dializy.


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
„Opowiem Ci o Sprawiedliwych” - projekcja koncertu beatyfikacyjnego „Sprawiedliwi  z Markowej” „Opowiem Ci o Sprawiedliwych” - projekcja koncertu beatyfikacyjnego „Sprawiedliwi z Markowej”  „Opowiem Ci o Sprawiedliwych” - projekcja koncertu beatyfikacyjnego „Sprawiedliwi z Markowej”, spotkanie z współautorem książki „Błogosławiony Józef Ulma. Opowieść pisana życiem”, wystawa – 23 listopada, godz. 18, Sala Kameralna Domu Kultury SCK.W tym roku przypada 80. rocznica zamordowania rodziny Ulmów, mieszkańców Markowej na Podkarpaciu. Małżeństwo Ulmów wraz z siedmiorgiem dzieci zostało rozstrzelane przez żandarmerię niemiecką za ukrywanie Żydów z rodzin Goldmanów, Didnerów i Grünfeldów. Ulmowie są symbolem tych wszystkich, którzy oddali życie za pomoc Żydom prześladowanym przez Niemców. Sejm RP ustanowił rok 2024 Rokiem Rodziny Ulmów.Program wydarzenia pod nazwą „Opowiem Ci o Sprawiedliwych” składa się z trzech części. Pierwszą z nich jest projekcja niepowtarzalnego koncertu beatyfikacyjnego „Rodzina Ulmów - Sprawiedliwi z Markowej”, w którym wystąpili m.in. bracia Golcowie, Piotr Rubik, Andrzej Lampert, Izabela Szafrańska oraz Abraham Frid z Nowego Jorku. Koncert, na który zapraszał papież Franciszek, prezentowany był m.in. w Rzymie. Drugim elementem wydarzenia będzie spotkanie autorskie z księdzem Pawłem Tołpą, współautorem książki „Błogosławiony Józef Ulma. Opowieść pisana życiem”. Mielczanie będą mogli także obejrzeć wystawę pod tytułem „Rodzina Ulmów. Honorując Sprawiedliwych”, autorstwa Mirosława Nizio – projektanta Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II Wojny Światowej, którą prezentowano na Papieskim Uniwersytecie Urbaniana w Rzymie. W trakcie wydarzenia zostanie wręczony medal im. Rodziny Ulmów „Ratującym życie”. Dodatkowo prelekcję pod tytułem „Mieleccy Sprawiedliwi” wygłosi dr Jerzy Skrzypczak, zastępca dyrektora SCK ds. Muzeum Regionalnego w Mielcu. Wstęp – bezpłatne wejściówki w kasie kina Galaktyka (dni robocze od godziny 12:00, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna), sala widowiskowa Domu Kultury SCK. Data rozpoczęcia wydarzenia: 23.11.2024
Dom Kultury SCK w Mielcu zaprasza na nowy, autorski, spektakularny musical „NieUdacznicy” Dom Kultury SCK w Mielcu zaprasza na nowy, autorski, spektakularny musical „NieUdacznicy” Już 8 grudnia odbędzie się premiera musicalu „NieUdacznicy”, najnowszej produkcji Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. Spektakl ten, będący kolejnym projektem taneczno-muzycznym po takich hitach jak „Hakuna Matata – Chwytaj Dzień”, „W tym roku Świąt nie będzie” oraz „Siostrzyczki”, oparty jest na autorskim scenariuszu i obiecuje moc niezapomnianych wrażeń.Za produkcję odpowiada Dom Kultury SCK, a w zespole kreatywnym pod przewodnictwem Anny Leszkiewicz znalazły się: Julia Kożuszna i Izabela Serwan. Scenariusz oraz reżyseria są wspólnym dziełem tej trójki, natomiast Małgorzata Pazdro stworzyła teksty piosenek oraz poprowadziła wokalne przygotowania obsady. Stronę muzyczną spektaklu, pełną popularnych piosenek z bajek, opracował Big Mielec Band pod batutą Waldemara Ozgi.Musical przenosi widzów do studia filmowego Cruelli de Vil. A kim są tytułowi NieUdacznicy? To bohaterowie bajek, których losy potoczyły się... przewrotnie.Czy Herkules nadal pręży muskuły, Arielka zachwyca swoim głosem, a Dżin posiada moc spełniania wszystkich życzeń? Ich życie wygląda nie do końca tak, jakby sobie tego życzyli.Jedynie Cruella, lśni blaskiem sprzed lat i nadal jest w "wyśmienitej formie". Mąci, spiskuje i knuje intrygi. Żeby jej chytra i cwana sztuczka się powiodła, musi w nią wciągnąć tytułowych nieudaczników. I co z tego wyniknie? W przygotowanie musicalu zaangażowanych jest aż 60 osób, a w półtoragodzinnym spektaklu wystąpi ponad 50 wykonawców: aktorów, wokalistów i tancerzy, wyłonionych w kwietniowym castingu. Za choreografię odpowiedzialne są Anna Leszkiewicz oraz Izabela Serwan. Twórcy musicalu obiecują wyjątkowe kostiumy i spektakularną scenografię. – Będzie mnóstwo cekinów, złota i prawdziwego przepychu. Kostiumy tworzymy razem z naszymi krawcowymi, które dbają o każdy szczegół. Dzięki ich staranności postaci na scenie ożywają w pełnym blasku. – zdradza Julia Kożuszna.Musical „NieUdacznicy” to niepowtarzalny spektakl przepełniony tańcem i muzyką. To potężna dawka dobrego humoru, wyśmienite popisy wokalne, oryginalne kostiumy i barwna scenografia. „NieUdacznicy” to gwarancja niezapomnianych wrażeń.Dom Kultury SCK zaprasza wszystkich miłośników musicali, tańca i dobrej zabawy na premierę spektaklu „NieUdacznicy”, która odbędzie się 8 grudnia o godz. 18 w sali widowiskowej DK SCK. Spektakl będzie wystawiany wielokrotnie, a wybrane przedstawienia, 8 i 11 grudnia, będą dodatkowo wzbogacone muzyką na żywo w wykonaniu Big Mielec Band. Bilety dostępne będą w kasie kina Galaktyka od 25 listopada. Cena biletów na spektakl z muzyką na żywo – 30 zł. Relacje z przygotowań do musicalu można śledzić na fanpage’ach musicalu @musicalmielec na Facebooku i Instagramie. Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.12.2024
Reklama
Reklama
słabe opady śniegu

Temperatura: 2°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 997 hPa
Wiatr: 23 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test