Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

W Mielcu wojskowi instruktorzy prowadzili zajęcia samoobrony dla kobiet

Budowane pewności siebie w sytuacjach kryzysowych to główny cel szkoleń z samoobrony kobiet. Na Bulwarach im. Gryfitów Mieleckich w Mielcu odbył się cykl bezpłatnych zajęć dla pań, które pod okiem instruktorów mogły zapoznać się z tajnikami karate czy boksu. Szkolenie zostało zorganizowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej wraz z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji i Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

- Jest to szkolenie realizowane przez najlepszych instruktorów Wojska Polskiego. W naszej lokalizacji są to instruktorzy z 21. Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie. Szkolenie odbywa się od godz. 9:00 do 13:30. Panie, które wcześniej zapisały się na to szkolenie mogą poznać podstawowe tajniki z samoobrony i nauczyć się jak zachowywać się w sytuacji zagrożenia fizycznego. Spełniamy w tym m.in. swoją misję jako Wojsko Polskie, ponieważ to nie tylko ochrona naszego kraju, ale również wzmacnianie poczucia bezpieczeństwa w społeczeństwie – wyjaśnia por. Grzegorz Mazan, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Mielcu.

Oprócz zajęć z samoobrony uczestniczki miały także okazję zapoznać się z zasadami zdrowego stylu życia oraz odwiedzić punkty promocyjno-informacyjne. Każdy zainteresowany służbą w wojsku mógł porozmawiać z przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacji.

- Można będzie zwiedzić punkty promocyjne 21. Brygady Strzelców Podhalańskich, 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej i Wojskowe Centrum Rekrutacji. Można będzie też przyjść, jeśli ktoś ma ochotę skosztować grochówki wojskowej oraz nauczyć się np. jak udzielać pierwszej pomocy- dodaje st. kpr. Paweł Chudzik, 33 Batalion w Dębicy.

Zapytaliśmy także panie co myślą o takiej formie zajęć i jakie mają oczekiwania.

- Oczekiwania moje są takie by nauczyć się czegoś, w dzisiejszych czasach przede wszystkim. Teraz to jest bardzo ważne np. żeby gdzieś wyjść w nocy, taka samoobrona jest bardzo potrzebna- mówi Małgorzata, uczestniczka kursu.

- Jestem pierwszy raz na tych zajęciach, na ten moment jestem bardzo zadowolona, zobaczymy jaki będzie kolejny etap ćwiczeń. Ogromnie polecam wszystkim paniom, które chcą zaznajomić się z tymi wszystkimi funkcjami, pozycjami samoobrony- dodaje, Elżbieta, uczestniczka kursu.

- Bardzo fajna atmosfera, super ekipa, już nawet wymieszałyśmy się w parach więc już się poznałyśmy między sobą. Faktycznie idzie się zmęczyć, słońce akurat nam wyszło, jestem mega zadowolona. Ja już od dawna byłam chętna na coś takiego i cieszę się, że coś takiego wydarzyło się w Mielcu, koleżanka mnie zaprosiła żeby dołączyć. Polecam to wszystkim kobietom , czasy są jakie są więc taka podstawowa wiedza jak się obronić albo jak uciec to jest coś bardzo ważnego i może uratować życie- zaznacza Martyna, uczestnika kursu.

Panie biorące udział w projekcie otrzymują certyfikat ukończenia szkolenia. Kursy odbywają się na terenie całej Polski. Aby wziąć w nich udział należy zgłosić się telefoniczne lub mailowo. Szczegółowe informacje na temat najbliższych terminów znajdują się na stronie internetowej Wojska Polskiego.

 


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklamahttps://aatrenkar-karcher.pl/
Zaduszki jazzowe z udziałem Big Mielec Band i Krzysztof Mysona Quartet Zaduszki jazzowe z udziałem Big Mielec Band i Krzysztof Mysona Quartet Zaduszki jazzowe z udziałem Big Mielec Band i Krzysztof Mysona Quartet – sala widowiskowa Domu Kultury SCK, 2 listopada, godz. 18. Organizator – Dom Kultury SCK. Bilety w cenie 30 zł w kasie kina Galaktyka (dni robocze od godziny 12:00, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna) oraz online: bilety.kinogalaktyka.pl. Bilety będą w sprzedaży od 26 października. * * *„Zaduszki jazzowe” jak zawsze przyciągają uwagę miłośników muzyki jazzowej, a gospodarzem koncertu jest od lat Big Mielec Band prowadzony przez Waldemara Ozgę. Tak będzie też w tym roku. Wokalnie zespół wesprą: Jagoda Huber, Kasia Dudzik i Janek Szynal. Zespół powstał z inicjatywy Waldemara Ozgi i pod jego kierunkiem od 23 lat doskonali warsztat wykonawczy. W repertuarze zespołu znajdują się standardy muzyki jazzowej i rozrywkowej. W skład zespołu wchodzą absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Mielcu oraz studenci i absolwenci Akademii Muzycznych. Zespół koncertuje w Polsce i poza granicami kraju. Koncert rozpocznie Krzysztof Mysona Quartet, zespół złożony z młodych muzyków. Grupa koncentruje się głównie na kompozycjach lidera, które łączą melodyjne podejście do jazzu z eksploracją nowoczesnych brzmień, jednocześnie czerpiąc z bogatej tradycji tego gatunku. W ich repertuarze znajdują się także znane utwory innych twórców, które w oryginalny sposób interpretują, nadając im nowe życie i unikalny charakter. Skład zespołu: Krzysztof Mysona – kontrabas, Bartłomiej Longosz – saksofon, Mateusz Ozga – fortepian, Bartłomiej Dybel – perkusja. Data rozpoczęcia wydarzenia: 02.11.2024
Dziady A. Mickiewicza w wykonaniu Teatru „Po godzinach” na deskach DK w Przecławiu Dziady A. Mickiewicza w wykonaniu Teatru „Po godzinach” na deskach DK w Przecławiu Dom Kultury w Przecławiu serdecznie zaprasza na:Dziady A. Mickiewiczaw wykonaniu Teatru „Po godzinach”3 listopada 2024r. godz. 18:00 Ten pełen symboliki i tajemniczości spektakl opowiada o daremnych próbach odprowadzenia dusz do światła, skłaniając do refleksji nad naszą relacją z tym, co niewidoczne.Te nieudane rytuały wskazują na moment, w którym kruszą się stare przeświadczenia, a ciemność i niepewność rzucają nam wyzwanie do odnalezienia nowych znaczeń.Zapraszamy Cię w podróż w głąb podświadomości, gdzie nawet symbole nie zawsze oddają wielkość tego, co gnieździ się w głuszy. Co to będzie?Przyjdź i zobacz, choć ciemno wszędzie…Obsada:ADAM MICKIEWICZ-#MarcinWąsikKOBIETA- #ŁucjaKopaczGUŚLARZ-#KingaHalikSTARZEC- #JorgedelasHerasCHÓR- #SylwiaBacewicz #AlicjaDziura #KingaBielec #ŁucjaKopacz #AnnaBratek #MarcinKopacz #SabinaBurek #MirosławZielińskiANIOŁEK RÓZIA: #JoannaHalik ANIOŁEK JÓZIO: #MirosławZielińskiWIDMO ZŁEGO PANA: #MichałWyzgaPUCHACZ: #AnnaLipiórKRUK: #PawełBacewiczSOWA: #KasiaTaraszkaDZIEWCZYNA: #SylwiaBacewiczWIDMO MŁODZIEŃCA: #PawełBacewiczPASTERKA: #AnnaBratekTwórcy:Scenariusz: #AdamMickiewicz, #SylwiaBacewiczReżyseria: #AngelikaTaraszka, Reżyseria artystyczna: #JorgedelasHerasScenografia i kostiumy: #JoannaHalik #MarcinDorociakReżyseria świateł: #RobertDarłakReżyseria dźwięku: #MariuszMatuszkiewiczBilety do nabycia na stronie: https://bilety.dkprzeclaw.pl Data rozpoczęcia wydarzenia: 03.11.2024
Wernisaż wystawy płaskorzeźby Tadeusza Płeszki „Historia polskiego orła” Wernisaż wystawy płaskorzeźby Tadeusza Płeszki „Historia polskiego orła” Wernisaż wystawy płaskorzeźby Tadeusza Płeszki „Historia polskiego orła” – 8 listopada, godz. 18, Galeria ESCEK Domu Kultury SCK.Organizator – Dom Kultury SCK.Wstęp wolny. * * *Tadeusz Płeszka od ponad 50 lat tworzy płaskorzeźby w drewnie lipowym. Jego ulubionym tematem są polskie orły. Orla kolekcja zawiera 30 płaskorzeźb niepolichromowanych. W sumie artysta stworzył około 100 prac o różnorodnej tematyce Tadeusz Płeszka urodził się w 1936 roku w Skopaniu, w powiecie tarnobrzeskim. Od 1960 do 1993 roku pracował w WSK Mielec. Żonaty, dwoje dzieci - córka i syn. Od 31 lat na emeryturze.Początków swojej pracy artystycznej upatruje w dzieciństwie. Jako mały chłopiec robił z drewna zabawki. To zamiłowanie do rzeźbienia w drewnie lipowym ujawniło się ze zdwojoną siłą w latach siedemdziesiątych. Płaskorzeźba stały się jego prawdziwą pasją. Z czasem został profesjonalnym rzeźbiarzem.Dziełem jego życia jest kolekcja orłów zatytułowana: „Godło państwowe Polski w rozwoju historycznym". Zdaniem artysty, temat orła pojawił się w jego działalności artystycznej z powodu fascynacji godłem państwowym. Uważa, że tworząc orły, wypełnia pewną misję patriotyczną. Rzeźbienie tej kolekcji zajęło artyście 10 lat życia. Tworzył ją niejako „po godzinach”, bo wówczas pracował jeszcze zawodowo. Pierwszy orzeł pochodził z denara Bolesława Chrobrego z początku XI wieku, trzydziesty - to godło obecnej Rzeczypospolitej. W jego dorobku artystycznym znajdują się prace o różnej tematyce: sceny rodzajowe, krajobrazy, herby miast polskich, motywy kwiatowe, maski, sceny religijne, postacie wiejskie, sceny z życia wsi, sceny myśliwskie.Jego prace, a zwłaszcza historię orła polskiego, eksponowano przy różnych okazjach, podczas świąt państwowych, kiermaszów, wizyt Polonii, uroczystości organizowanych przez instytucje społeczno-polityczne. Jego dorobek jest prezentowany corocznie w Muzeum Regionalnym w Mielcu, w Domu Kultury SCK, w gminnych ośrodkach kultury. Za swoją działalność twórczą został odznaczony odznaką „Zasłużony Działacz Kultury”. Artysta podkreśla, że jego prace są w posiadaniu wybitnych osobistości. „Madonnę” Jana Płeszki otrzymał Jan Paweł II, a herb Mielca spod dłuta artysty - prezydent Lech Wałęsa. Prace artysty trafiły do Kanady, USA, Francji, Niemiec, Włoch, Anglii, Rosji, Węgier, Japonii, Ukrainy, Czech i Słowacji. Jego kolekcja orłów była wystawiana w 1996 roku na międzynarodowych targach w szwajcarskiej Bazylei. Płaskorzeźby artysty pokazano w Teleexpresie, a także w TVP Kraków i TVP Rzeszów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.11.2024
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 10°CMiasto: Mielec

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 22 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test