Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Legendy Stali Mielec wróciły po 35 latach

Na taką drużynę czekamy od 35 lat. Włodzimierz Gąsior, legendarny trener Stali Mielec, we współpracy z Samorządem Miasta Mielca zorganizował spotkanie drużyny, która w sezonie 1988/89 zajęła w I lidze (dzisiejszej ekstraklasie) 5.miejsce.
  • Źródło: Miasto Mielec

Uroczystości rozpoczęły się poranną mszą świętą. Następnie bohaterowie tamtego sezonu zostali uhonorowani prezentacją i drobnymi upominkami w przerwie ekstraklasowego meczu FKS Stal Mielec – Motor Lublin. Cały dzień zakończył się kameralnym spotkaniem w restauracji Hotelu Iskierka, gdzie zawodnicy mieli okazję wspominać dawne czasy i sukcesy.

Organizatorem i pomysłodawcą tego wydarzenia był Włodzimierz Gąsior. – Zajęliśmy  wówczas 5.miejsce, ale ja uważam i będę to podkreślał, że był to zespół z potencjałem na mistrzostwo Polski – mówił podczas spotkania legendarny trener Stali Mielec, który był wtedy szkoleniowcem tej drużyny. – Niestety uwarunkowania ekonomiczne, pogarszająca się sytuacja gospodarcza naszego miasta, nie pozwoliły nam utrzymać tego składu na kolejne lata.

Dalsze kariery zawodników potwierdzają słowa Włodzimierza Gąsiora o potencjale tamtej drużyny. Piotr Czachowski z Legią Warszawa awansował do półfinału Pucharu Zdobywców Pucharów, trafił do włoskiego Udinese, a w reprezentacji Polski uzbierał aż 45 występów.

Maciej Śliwowski również grał w reprezentacji Polski i zrobił karierę w klubach niemieckich i austriackich. Krzysztof Tochel został wytransferowany do Francji, a Piotr Wojdyga trafił do Widzewa Łódź.

To oczywiście tylko kilka przykładów, bo wspaniałych piłkarzy w tamtym zespole było dużo więcej. W niedzielę, 23 września 2024 roku, kilkunastu z nich powróciło do Mielca, by wspominać to, co udało się dokonać 35 lat temu. A było co, bo jest to ostatnia drużyna Stali, która występowała w europejskich rozgrywkach – Pucharze Intertoto.

– Bardzo się cieszę, że udało nam się spotkać w takim gronie. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi w organizacji tego spotkania – podkreślił Włodzimierz Gąsior.

To było spotkanie pełne sentymentów, ciekawych historii i wesołych anegdot. – Ten zespół to był kolektyw, który dobrze rozumiał się na boisku i poza boiskiem. Mam do niego szczególny sentyment, ponieważ była to pierwsza drużyna Stali Mielec, którą miałem przyjemność oglądać z trybun, już jako świadomy kibic, choć oczywiście bardzo młody, kilkuletni chłopak – mówi wiceprezydent Mielca Tomasz Leyko, wielki kibic Stali i autor książki „Biało-Niebieska” wydanej w 2019 roku z okazji 80-lecia klubu.

-To był wspaniały, dobrze zgrany zespół, co najlepiej pokazuje dzisiejsze wydarzenie. W dzisiejszych czasach piłkarze, którzy bardzo często zmieniają barwy klubowe, po kilku latach zapominają z kim grali w konkretnych klubach. Dziś widzimy byłych, świetnych zawodników, którzy spotykają się razem po 35 latach i rozmawiają ze sobą, jakby te mecze rozgrywali wczoraj. To jest naprawdę niesamowite w tej historii i w tym zespole – dodał T. Leyko.



Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej „Na deskach pisane” – otwarcie wystawy ikon i kompozycji ikonograficznych Krystyny Gargas-Gąsiewskiej w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK.Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu zaprasza na otwarcie wystawy „Na deskach pisane” autorstwa Krystyny Gargas-Gąsiewskiej. Na wydarzenie zapraszamy mielczan, miłośników sztuki sakralnej, osoby zainteresowanych ikonografią.Krystyna Gargas-Gąsiewska jest mielczanką, dyplomowaną nauczycielką matematyki i  informatyki, a od 35 lat jej pasją jest malarstwo artystyczne. Tworzy obrazy olejne i  akwarele, w tym pejzaże „mielecki” i przyrodnicze. Od ponad 12 lat artystka oddaje się sztuce pisania ikon, czego efektem są wyjątkowe prace prezentowane na wystawach w kraju i  za granicą, w tym na międzynarodowej ekspozycji w Budapeszcie.Podczas wernisażu artystka opowie o swojej twórczości, podzieli się swoją historią twórczą oraz tajnikami pisania ikon. Goście będą mieli okazję poznać technikę powstawania ikon – temperą jajową na lipowych deskach pokrytych wielokrotnie gruntowanym płótnem. Oprócz klasycznych ikon na wystawie będzie można podziwiać także autorskie kompozycje ikonograficzne inspirowane ikonami, które wyróżniają się oryginalnym podejściem do tematu.Wystawa, która potrwa do 4 maja, stanowi doskonałą okazję do obcowania ze sztuką sakralną w jej najczystszej, tradycyjnej formie, a także do refleksji nad duchowym wymiarem ikonografii. Organizatorzy i artystka zapraszają wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia Galerii MBP SCK w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 2 i zanurzenia się w świecie wizerunków świętych „pisanych na deskach”. Wernisaż wystawy odbędzie się 30 marca o godzinie 17:30.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 30.03.2025
Reklama
ReklamaAdvertisement
zachmurzenie duże

Temperatura: 13°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
ReklamaAdvertisement
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test