Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

„Walka o Polskę zaczyna się w szkole” - prelekcja Barbary Nowak w Jaślanach

Spotkanie z Barbarą Nowak zostało zainaugurowane przez wójta gminy Tuszów Narodowy Andrzeja Głaza oraz dyrektorów lokalnych szkół, które przyciągnęło licznych rodziców zaniepokojonych kierunkiem reformy zapowiedzianej na lata 2026/2027
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Znajdujemy się tutaj w Jaślanach na hali sportowej, w której jak widzicie Państwo, już w tym momencie jest bardzo dużo uczestników dzisiejszej konferencji. Ja byłem inicjatorem tej konferencji przy pełnej akceptacji panów, Państwa dyrektorów szkół – mamy 5 szkół. Jaki cel jest tej konferencji? Żeby wyjaśnić szczególnie rodzicom, nauczycielom o zagrożeniach, jakie w tym momencie dokonują się w szkole w stosunku do naszych najmniejszych, których mamy obowiązek jako właśnie nauczyciele, wychowawcy, ale i jako samorządowcy bronic przed wszelkim złem, które mogłoby się tutaj i może się dostać. Przecież już w tym momencie różne pomysły są, chociażby z nowym przedmiotem, gdzie oprócz dobrych rzeczy próbuje się tam już wrzucić inne, złe rzeczy dla dzieci. I o tym na pewno będzie mówić taki człowiek, taki fachowiec jak Pani Barbara Nowak i Pan Tomasz, który jest w zastępstwie Pani Magdaleny Czarnik, która ze względów osobistych nie mogła dzisiaj przyjechać. - mówi Andrzej Głaz.

Głównym prelegentem wydarzenia była Barbara Nowak, była małopolska kurator oświaty, która wygłosiła wykład pod hasłem „Walka o Polskę zaczyna się w szkole”. Mówiąc o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą nadchodząca reforma edukacji, podkreślała, że szkoła powinna pozostać miejscem wychowania w duchu wartości narodowych i tradycyjnych, a nie być narzędziem ideologicznych zmian.

Całkowita zmiana szkoły takiego paradygmatu szkoły czy ze szkoły uczącej na szkołę taką psychoterapeutyczną i to „pseudoterapeutyczną” trzeba powiedzieć, dopiero nastąpi w zapowiadanej tak zwanej reformie 2026/2027 i to będzie sytuacja taka, kiedy już w naszych szkołach będzie mało rzetelnej wiedzy, a bardzo dużo ideologizacji i bardzo dużo różnego rodzaju opiekuńczych zadań i coraz więcej zamiast nauczycieli przedmiotowców, będzie nauczycieli specjalistów, psychologów, terapeutów i innych wszystko po to, żeby nasi uczniowie mieli jak najmniej wiedzy, a bardzo dużo niestety elementów deprawacji. W ramach tej deprawacji już dzisiaj walczymy o to, żeby tej deprawacji nie było. Walczymy przy zapowiedziach nowego przedmiotu „edukacja zdrowotna”. Przez Polskę przetoczyły się przecież ogromne protesty. Myślę, że koło 2 mln ludzi, jak podliczyłam już sobie, brało udział w różnego rodzaju protestach, podpisach, petycjach i tak dalej, wyrażając swoją absolutnie niezgodę na to, żeby deprawować dzieci edukacją permisywną, seksualną. - podkreśla Barbara Nowak.

Drugą prelekcję miała wygłosić Magdalena Czarnik, prezes Stowarzyszenia „Rodzice chronią dzieci” na temat „Nadchodzi demontaż polskiej szkoły i państwowa seksualizacja dzieci”. Niestety z powodów osobistych nie mogła przybyć na spotkanie, mimo to temat wywołał duże zainteresowanie, który w zastępstwie poprowadził Tomasz Gubała, prezes Fundacji Wspomagającej Wychowanie Archezja. Konferencja w Jaślanach była okazją do wymiany opinii i zadawania pytań ekspertom. Podobnie organizatorzy podkreślali, że chcieli dać możliwość poznania różnych perspektyw i wyrażenia swoich obaw wobec reformy.


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej „Na deskach pisane” – otwarcie wystawy ikon i kompozycji ikonograficznych Krystyny Gargas-Gąsiewskiej w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK.Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu zaprasza na otwarcie wystawy „Na deskach pisane” autorstwa Krystyny Gargas-Gąsiewskiej. Na wydarzenie zapraszamy mielczan, miłośników sztuki sakralnej, osoby zainteresowanych ikonografią.Krystyna Gargas-Gąsiewska jest mielczanką, dyplomowaną nauczycielką matematyki i  informatyki, a od 35 lat jej pasją jest malarstwo artystyczne. Tworzy obrazy olejne i  akwarele, w tym pejzaże „mielecki” i przyrodnicze. Od ponad 12 lat artystka oddaje się sztuce pisania ikon, czego efektem są wyjątkowe prace prezentowane na wystawach w kraju i  za granicą, w tym na międzynarodowej ekspozycji w Budapeszcie.Podczas wernisażu artystka opowie o swojej twórczości, podzieli się swoją historią twórczą oraz tajnikami pisania ikon. Goście będą mieli okazję poznać technikę powstawania ikon – temperą jajową na lipowych deskach pokrytych wielokrotnie gruntowanym płótnem. Oprócz klasycznych ikon na wystawie będzie można podziwiać także autorskie kompozycje ikonograficzne inspirowane ikonami, które wyróżniają się oryginalnym podejściem do tematu.Wystawa, która potrwa do 4 maja, stanowi doskonałą okazję do obcowania ze sztuką sakralną w jej najczystszej, tradycyjnej formie, a także do refleksji nad duchowym wymiarem ikonografii. Organizatorzy i artystka zapraszają wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia Galerii MBP SCK w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 2 i zanurzenia się w świecie wizerunków świętych „pisanych na deskach”. Wernisaż wystawy odbędzie się 30 marca o godzinie 17:30.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 30.03.2025
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 20°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
ReklamaAdvertisement
ReklamaAdvertisement
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test