Na uroczystościach obecni byli przedstawiciele rodziny śp. Antoniego Krupy, Posłowie na Sejm, władze samorządowe, przedstawiciele Policji, kościoła oraz miejskich instytucji. Starostwo Powiatowe w Mielcu reprezentował Andrzej Bryła Wicestarosta Powiatu Mieleckiego.
Antoni Krupa urodził się 25 III 1898 r. w Łomnej w powiecie bocheńskim. Był synem Józefa i Katarzyny z Pajorów. W czasie I wojny św. wcielony został w 1916 r. do armii austriackiej. Walczył na froncie rosyjskim, potem rumuńskim. W grudniu 1918 r. ochotniczo wstąpił do WP. Otrzymał przydział do 2 psp w Boch ni. Walczył w obronie Lwowa a następnie na wojnie polsko-bolszewickiej 1920 r. Uczestniczył w walkach o Kijów i w kontruderzeniu znad Wieprza. Za okazane męstwo odznaczony był Krzyżem Walecznych. Po wojnie został zdemobilizowany. 16 X I1921 r. wstąpił do Policji Państwowej. Służył początkowo w Lipnicy Wielkiej a od 1925 r. w Zakopanem, w służbie śledczej. 1 IX 1939 r. policjanci zakopiańscy otrzymali rozkaz szybkiej ewakuacji na wschód, na tzw. Przed- moście Rumuńskie, podstawionymi samochodami ciężarowymi. Jeszcze tego dnia po południu Zakopane zostało zajęte przez wojska słowackie (o czym się dzisiaj mówi półgębkiem) i niemieckie. Po kilku dniach jazdy znaleźli się w Mielcu, gdzie zostali skierowani po drodze, do obrony zakładów lotniczych. 6 września trafili na kolejny niemiecki nalot i ostrzał zakładów i miasta z broni pokładowej, w wyniku którego zabity został st. post. PP Antoni Krupa z Zakopanego. Pochowano go na cmentarzu parafialnym, obok wspólnego grobu ofiar nalotu z 2 września.
Żona odwiedzała grób męża w czasie wojny, ale potem, już po wojnie, źle oznaczony i zapomniany zatarł się w terenie i pamięci (także rodziny). Pamiętano tylko o pracownikach zakładu wymienionych na tablicy.