Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Ćwierćwiecze burmistrza Józefa Rybińskiego

14 listopada obchodziliśmy jubileusz 25-lecia pełnienia funkcji Burmistrza Radomyśla Wielkiego przez Józefa Rybińskiego.
  • Źródło: GMINA RADOMYŚL WIELKI

W latach 90. XX wieku wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast nie byli jeszcze wybierani w wyborach bezpośrednich. Wybierani byli przez radnych rad gminnych lub miejskich. 14 listopada 1998 r. w godzinach popołudniowych ówczesnego roku radomyscy rajcy powierzyli funkcję Burmistrza Radomyśla Wielkiego Józefowi Rybińskiemu. Później na to stanowisko wybierali go już mieszkańcy gminy w 2002 r., 2006 r., 2010 r., 2014 r. i w 2018 r. W sumie na to ćwierćwiecze złożyło się 6 kadencji, 9131 dni, albo jak kto woli 219 144 godzin.

Z tej okazji pracownicy Gminy Radomyśl Wielki przygotowali niespodziankę burmistrzowi Rybińskiemu. Były kwiaty, okolicznościowy tort, grawerton, wspomnienia przy zdjęciach sprzed lat, gratulacje, życzenia i podziękowanie za lata wspólnej pracy. List gratulacyjny podpisany przez pracowników Urzędu Miejskiego w Radomyślu Wielkim, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Gminnego Zespołu Ekonomicznego - Administracyjnego Szkół, Samorządowego Centrum Kultury i Bibliotek, Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej odczytał z-ca burmistrza Jarosław Godek:

„Z okazji pięknego jubileuszu 25-lecia pełnienia zaszczytnej funkcji Burmistrza Radomyśla Wielkiego, składamy Panu serdeczne gratulacje oraz dziękujemy za wysiłek włożony rozwój Gminy (...) Zaangażowanie w rozwiązywanie problemów zwykłych ludzi, tworzenie dobrego klimatu dla pracy samorządowej i proinwestycyjnych działań czy budowa infrastruktury służącej na co dzień, zaowocowały pozytywnymi zmianami widocznymi gołym okiem oraz przyczyniły się do poprawy jakości życia w Gminie. W ciągu minionych 25 lat Gmina osiągnęła bardzo wiele i jest to piękna karta historii Pańskiej aktywności samorządowej. Jesteśmy dumni, że mogliśmy współuczestniczyć w tych działaniach (...) Dziękujemy, że był Pan dobrym i wyrozumiałym szefem, któremu nieobce było poczucie humoru (...). Życzymy dumy z dokonań ostatniego ćwierćwiecza, dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz wielu przyjemnych dni i radości w życiu osobistym”.

Jubilat nie ukrywał wzruszenia doniosłą chwilą. - Upływa szybko życie, jak potok płynie czas. Te 25 lat minęło jak jeden dzień – można by zaśpiewać. Dziękuję za pamięć, za tą miłą niespodziankę, za te piękne słowa. To dla mnie wzruszający moment – mówił burmistrz Józef Rybiński. - Faktycznie wiele udało się przez te 25 lat zrobić, ale to wy pracownicy urzędu i jednostek podległych na to zapracowaliście. Szef jest wielki, wielkością swoich ludzi – dodał.



Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
II Duathlon Ziemi Mieleckiej już 27 kwietnia! II Duathlon Ziemi Mieleckiej już 27 kwietnia! Trwają zapisy na II Duathlon Ziemi Mieleckiej – wyjątkową imprezę dla amatorów biegania i jazdy na rowerze, która odbędzie się w niedzielę, 27 kwietnia, w Mielcu.Starostwo Powiatowe w Mielcu i GP Sport Marketing zapraszają wszystkich zainteresowanych do zgłoszenia swojego udziału w imprezie pod linkiem: https://competitions.timekeeper.pl/ii-duathlon-ziemi-mieleckiejImpreza, podobnie jak w roku ubiegłym, odbędzie się w obrębie ulic Królowej Jadwigi i Partyzantów w Mielcu. Biuro zwodów oraz start/meta zostaną zlokalizowane przy Powiatowym Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych.Uczestnicy zmierzą się z trzyetapowym dystansem: 5 km bieg + 20 km rower + 2,5 km bieg.Każdy z uczestników wydarzenia może liczyć na pakiet startowy z profesjonalną koszulką biegową, pamiątkowym medalem, wodą, suplementami diety oraz gorącym posiłkiem regeneracyjnym. Na najlepszych czekać będą nagrody finansowe przyznawane w kategoriach: OPEN MĘŻCZYŹNI, OPEN KOBIETY oraz NAJLEPSZY MIESZKANIEC POWIATU MIELECKIEGO.Nagrody finansowe:OPEN MĘŻCZYŹNII miejsce 500zł, II miejsce 300zł, III miejsce 200złOPEN KOBIETYI miejsce 500zł, II miejsce 300zł, III miejsce 200złNAJLEPSZY MIESZKANIEC POWIATU MIELECKIEGOI miejsce 500zł, II miejsce 300zł, III miejsce 200złSpecjalnymi nagrodami uhonorowani zostaną również zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych. Nagrody dla nich ogłosimy po zakończeniu zapisów.Opłata startowa za udział w wydarzeniu wynosi 80 zł.Partnerami wydarzenia zostały firmy: Nikmet, Waldrex, Disarte, Projekt Zdrowie oraz Medi Pharm.Patronat medialny nad wydarzeniem objęły redakcje: hej.mielec.pl, Radio Leliwa, Tygodnik Regionalny Korso, korso.pl, W cieniu jupiterów, Nowiny, nowiny24.pl, Sportowy24, Polskie Radio Rzeszów, TVP3 Rzeszów i Mielec TV.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.04.2025
Zaproszenie na spotkanie informacyjno-szkoleniowe w ramach projektu „Przystanek – Czas na Podkarpacką Młodzież! Edycja 2024–2026” Zaproszenie na spotkanie informacyjno-szkoleniowe w ramach projektu „Przystanek – Czas na Podkarpacką Młodzież! Edycja 2024–2026” Starostwo Powiatowe w Mielcu (ul. Wyspiańskiego 6, 39-300 Mielec), 29.04.2025 – Fundacja Misji Obywatelskiej organizuje spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla młodzieży z Powiatu Mieleckiego w ramach projektu „Przystanek – Czas na Podkarpacką Młodzież! Edycja 2024–2026”. Projekt jest finansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033.O projekcieInicjatywa ma na celu aktywizację młodych ludzi poprzez mechanizm regrantingu, umożliwiający im realizację własnych pomysłów na rzecz lokalnej społeczności. W 2024 roku w ramach projektu sfinansowano 13 młodzieżowych inicjatyw na łączną kwotę 153 500 zł, m.in. działania kulturalne, społeczne, ekologiczne i historyczne.Cel spotkańPodczas wydarzeń uczestnicy dowiedzą się:Jak zgłosić się do konkursu dotacyjnego i pozyskać środki na swoje pomysły.Jakie wsparcie merytoryczne i prawne oferuje Fundacja Misji Obywatelskiej.W jaki sposób skutecznie angażować się w życie społeczności lokalnej.Kto może wziąć udział?Spotkania skierowane są do:członków samorządów uczniowskich i młodzieżowych rad,przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na rzecz młodzieży,nauczycieli i opiekunów grup młodzieżowych,aktywnych młodych ludzi, którzy chcą realizować własne projekty. Dlaczego to ważne?„Chcemy, aby młodzi ludzie mieli realny wpływ na swoje otoczenie. Dzięki regrantingowi mogą nie tylko zgłaszać pomysły, ale też otrzymać środki i wsparcie, by je zrealizować” – mówi Oskar Jurek, Prezes Fundacji Misji Obywatelskiej. „To szansa, by młodzi mogli działać na własnych zasadach” – mówi Adam Poręba, Wiceprezes Fundacji Misji Obywatelskiej. Więcej informacji:📌 Strona projektu: www.podkarpackamlodziez.pl📞 Kontakt: tel. 453 553 331, e-mail: [email protected] O nas:Fundacja Misji Obywatelskiej powstała z inicjatywy grupy młodych osób mających na celu dobro i rozwój społeczeństwa. Działalność Fundacji opiera się na trzech zasadniczych filarach. Pierwszy filar ma wymiar społeczny, którego celem jest aktywizacja różnorodnych grup społecznych, w szczególności dzieci, młodzieży oraz osób starszych. Z kolei drugi filar opiera się na działalności eksperckiej w zakresie bezpieczeństwa, prawa, ekonomii i gospodarki. Natomiast trzeci filar stanowi działalność i rozbudowę mediów obywatelskich. Fundacja skupia swoje działania na terenie południowo-wschodniej Polski. Data rozpoczęcia wydarzenia: 29.04.2025
Reklama
ReklamaAdvertisement
zachmurzenie duże

Temperatura: 6°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Reklamadotacje unijne dla firm MŚP
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test