Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Najmłodszy student w Polsce założył swoją firmę

  • Źródło: TVN24/X-NEWS

Lublin. Kamil Wroński ma dopiero 14 lat i właśnie otworzył swoją firmę. Najmłodszy student, a zarazem najmłodszy przedsiębiorca w Polsce chce samodzielnie wdrażać na rynek technologie, nad którymi pracuje.



Rodzicie nie zabronili, ale zgodę wyrazić musiał jeszcze sąd. Biegli sprawdzili, czy Kamil wystarczająco dojrzał do dysponowania pakietem udziałów.

- W pewnym sensie to sąd nas przekonał na rozprawie, że Kamil jest w stanie prowadzić spółkę. To było takie najzabawniejsze – opowiada Patryk Wroński, tata Kamila.

Na korzyść Kamila przemawiało między innymi to, że od pięciu lat studiuje na Politechnice Lubelskiej. Na uczelnię dostał się jako ośmiolatek i już wtedy wiedza najmłodszego studenta w Polsce była imponująca. Od początku lubił nie tylko zdobywać, ale i dzielić się wiedzą z innymi. Udziela korepetycji z matematyki, fizyki, biologii, chemii, elektrotechniki i układania kostki Rubika. Pieniądze zarobione z udzielanych przez siebie korepetycji, ze stypendium, a także od osób które wspierają go na platformie Patronite, przeznacza na prace badawcze nad technologią, która jego zdaniem może usprawnić pracę silników, wykorzystywanych w dronach i samochodach elektrycznych. Chodzi o zmniejszenie nagrzewania się silników.

W spółce posiada 51 procent udziałów. Mógłby więc wybrać na prezesa kogo by tylko zechciał, z wyjątkiem samego siebie. Rzecz w tym, że Kamil nie skończył jeszcze osiemnastego roku życia - nie może więc zasiadać w zarządzie. Dlatego postanowił znaleźć wspólników i przeprowadził casting.

- Jak był ktokolwiek chętny, to przychodził do mnie na podwórko no i rozmawialiśmy – opowiada.

Na rozmowy rekrutacyjne przyjeżdżali ludzie z całej Polski.

- Niektórzy przyjeżdżali i nagle okazało się, że Kamil miał niecałe czternaście lat i to było takie "a ja myślałem, że ty masz 24 lata, że te 14 to tylko był błąd w pisowni" - wspomina ojciec Kamila.

Chłopak wreszcie znalazł współpracowników, którym zaufał i powierzył zarząd. Cała trójka dobrze pamięta moment zawiązania spółki u notariusza.

- Dość niespotykany moment, ponieważ siedzimy obok czternastolatka. Kamil w ostatnich miesiącach urósł znacznie i wydaje mu się, że mnie przerósł, lecz nie zdążyliśmy się zmierzyć - mówi Kamil Sułek, prezes spółki.


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
II Duathlon Ziemi Mieleckiej już 27 kwietnia! II Duathlon Ziemi Mieleckiej już 27 kwietnia! Trwają zapisy na II Duathlon Ziemi Mieleckiej – wyjątkową imprezę dla amatorów biegania i jazdy na rowerze, która odbędzie się w niedzielę, 27 kwietnia, w Mielcu.Starostwo Powiatowe w Mielcu i GP Sport Marketing zapraszają wszystkich zainteresowanych do zgłoszenia swojego udziału w imprezie pod linkiem: https://competitions.timekeeper.pl/ii-duathlon-ziemi-mieleckiejImpreza, podobnie jak w roku ubiegłym, odbędzie się w obrębie ulic Królowej Jadwigi i Partyzantów w Mielcu. Biuro zwodów oraz start/meta zostaną zlokalizowane przy Powiatowym Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych.Uczestnicy zmierzą się z trzyetapowym dystansem: 5 km bieg + 20 km rower + 2,5 km bieg.Każdy z uczestników wydarzenia może liczyć na pakiet startowy z profesjonalną koszulką biegową, pamiątkowym medalem, wodą, suplementami diety oraz gorącym posiłkiem regeneracyjnym. Na najlepszych czekać będą nagrody finansowe przyznawane w kategoriach: OPEN MĘŻCZYŹNI, OPEN KOBIETY oraz NAJLEPSZY MIESZKANIEC POWIATU MIELECKIEGO.Nagrody finansowe:OPEN MĘŻCZYŹNII miejsce 500zł, II miejsce 300zł, III miejsce 200złOPEN KOBIETYI miejsce 500zł, II miejsce 300zł, III miejsce 200złNAJLEPSZY MIESZKANIEC POWIATU MIELECKIEGOI miejsce 500zł, II miejsce 300zł, III miejsce 200złSpecjalnymi nagrodami uhonorowani zostaną również zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych. Nagrody dla nich ogłosimy po zakończeniu zapisów.Opłata startowa za udział w wydarzeniu wynosi 80 zł.Partnerami wydarzenia zostały firmy: Nikmet, Waldrex, Disarte, Projekt Zdrowie oraz Medi Pharm.Patronat medialny nad wydarzeniem objęły redakcje: hej.mielec.pl, Radio Leliwa, Tygodnik Regionalny Korso, korso.pl, W cieniu jupiterów, Nowiny, nowiny24.pl, Sportowy24, Polskie Radio Rzeszów, TVP3 Rzeszów i Mielec TV.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.04.2025
Zaproszenie na spotkanie informacyjno-szkoleniowe w ramach projektu „Przystanek – Czas na Podkarpacką Młodzież! Edycja 2024–2026” Zaproszenie na spotkanie informacyjno-szkoleniowe w ramach projektu „Przystanek – Czas na Podkarpacką Młodzież! Edycja 2024–2026” Starostwo Powiatowe w Mielcu (ul. Wyspiańskiego 6, 39-300 Mielec), 29.04.2025 – Fundacja Misji Obywatelskiej organizuje spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla młodzieży z Powiatu Mieleckiego w ramach projektu „Przystanek – Czas na Podkarpacką Młodzież! Edycja 2024–2026”. Projekt jest finansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033.O projekcieInicjatywa ma na celu aktywizację młodych ludzi poprzez mechanizm regrantingu, umożliwiający im realizację własnych pomysłów na rzecz lokalnej społeczności. W 2024 roku w ramach projektu sfinansowano 13 młodzieżowych inicjatyw na łączną kwotę 153 500 zł, m.in. działania kulturalne, społeczne, ekologiczne i historyczne.Cel spotkańPodczas wydarzeń uczestnicy dowiedzą się:Jak zgłosić się do konkursu dotacyjnego i pozyskać środki na swoje pomysły.Jakie wsparcie merytoryczne i prawne oferuje Fundacja Misji Obywatelskiej.W jaki sposób skutecznie angażować się w życie społeczności lokalnej.Kto może wziąć udział?Spotkania skierowane są do:członków samorządów uczniowskich i młodzieżowych rad,przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na rzecz młodzieży,nauczycieli i opiekunów grup młodzieżowych,aktywnych młodych ludzi, którzy chcą realizować własne projekty. Dlaczego to ważne?„Chcemy, aby młodzi ludzie mieli realny wpływ na swoje otoczenie. Dzięki regrantingowi mogą nie tylko zgłaszać pomysły, ale też otrzymać środki i wsparcie, by je zrealizować” – mówi Oskar Jurek, Prezes Fundacji Misji Obywatelskiej. „To szansa, by młodzi mogli działać na własnych zasadach” – mówi Adam Poręba, Wiceprezes Fundacji Misji Obywatelskiej. Więcej informacji:📌 Strona projektu: www.podkarpackamlodziez.pl📞 Kontakt: tel. 453 553 331, e-mail: [email protected] O nas:Fundacja Misji Obywatelskiej powstała z inicjatywy grupy młodych osób mających na celu dobro i rozwój społeczeństwa. Działalność Fundacji opiera się na trzech zasadniczych filarach. Pierwszy filar ma wymiar społeczny, którego celem jest aktywizacja różnorodnych grup społecznych, w szczególności dzieci, młodzieży oraz osób starszych. Z kolei drugi filar opiera się na działalności eksperckiej w zakresie bezpieczeństwa, prawa, ekonomii i gospodarki. Natomiast trzeci filar stanowi działalność i rozbudowę mediów obywatelskich. Fundacja skupia swoje działania na terenie południowo-wschodniej Polski. Data rozpoczęcia wydarzenia: 29.04.2025
Reklama
ReklamaAdvertisement
zachmurzenie duże

Temperatura: 6°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Reklamadotacje dla MŚP
ReklamaAdvertisement
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test